Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Niewiele trzeba, aby zyskać dodatkowe bezpieczeństwo za kierownicą. Co warto zrobić?

Facebook

W ostatnim tygodniu temperatura spadała poniżej zera. Jak pokazują prognozy pogody, będzie jeszcze chłodniej. Na drogach zacznie robić się ślisko. Jak możemy poprawić swoje i innych bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem?

fot. zdenet / pixabay.com

Zima już tuż, tuż. Całodobowe temperatury będą robić się coraz niższe. Jak podają eksperci ważnym czynnikiem bezpiecznej jazdy, jest odpowiednie dobrane opony do panujących warunków atmosferycznych. Wymianę opon z letnich na zimowe zaleca się przy temperaturze w granicach 7 stopni Celsjusza. Nie jest to wymagane prawnie, jednak jest to zalecane, gdyż dzięki temu zyskamy lepszą przyczepność na jezdni.

Opony zimowe posiadają bieżnik o głębokości od 8 do 10 mm. Grubość bieżnika w oponach zimowych jest zbliżona do tej w letnich, przy czym minimalna wysokość bieżnika, jaką dopuszcza polskie prawo to 1,6 mm. Różnice w tym zestawieniu robi profil opony zimowej. Ze względu na większą liczbę rowków, zwłaszcza w centralnej części ułatwiają odprowadzanie śniegu i błota pośniegowego oraz zapewniają lepsza przyczepność w zimowych warunkach.

Dzięki corocznej wymianie opon, uda nam się zaoszczędzić także trochę pieniędzy. Warunkach zimowych, opona letnia, ze względu na swój skład, zużywa się dużo szybciej.

Warto zadbać o to już teraz, gdyż z każdym kolejnym dniem, dłużej będziemy czekać na wolny termin w serwisie wulkanizacyjnym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023