Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Niezwykła pasja wrocławskiego emeryta i jedno marzenie do spełnienia!

Facebook

Prawie półtora tysiąca filmów z relacjami z koncertów z całej Polski i 17 milionów wyświetleń w portalu YouTube. To nie statystyki profilu wytwórni płytowej, a… kanału tworzonego przez emeryta z Wrocławia. W Radiu Gra prezentujemy Wam historię Andrzeja Kużasa, znanego swoim fanom jako Papa Kris lub Bombaclass.

Mężczyzna, za zgodą artystów, własnym sumptem nagrywa różne wydarzenia muzyczne – od klubowych koncertów, po wielkie rockowe festiwale. Niekiedy pomagają mu w tym przyjaciele oraz żona. Wszystko – w ramach hobby. Mężczyzna chce w ten sposób promować swoje ulubione gatunki muzyczne: reggae, rock, metal, blues czy jazz. Prócz satysfakcji – nic z tego nie ma:

Pozytywne komentarze napływają do pana Andrzeja z całego świata. Jego filmy wyróżniają się… życiem. Mężczyzna unika kręcenia statycznych ujęć. Jego kamera zawsze musi być w ruchu – dlatego zamiast statywu używa tzw. monopoda, który pozwala mu na wykonywanie dynamicznych ujęć. Niestety, choć pasja nie słabnie – lata lecą i kamerę utrzymać w ten sposób coraz trudniej:

Dlatego pan Andrzej zbiera przez internet na profesjonalne ramię kamerowe, które pozwoli mu rozwijać swoją pasję i odciąży nieco jego ramiona. Przecież kręcę te filmy nie dla siebie, a dla ludzi. Chciałbym, by były jak najfajniejsze – zaznacza i prosi swoich fanów o dobrowolne datki.

Pan Andrzej utrzymuje się ze swojej emerytury. Dlatego może sobie pozwolić na pracę za darmo. Ale sprzęt, o którym marzy, jest poza zasięgiem zwykłej osoby – kosztuje aż 10 000 złotych. 7,5 tysiąca już udało mu się zebrać. Na zebranie reszty ma czas do poniedziałku (25.04). Jak sam wspomina – kocha muzykę i chciałby się nią dzielić z innymi. Ale nie umie grać, ani śpiewać – więc wybrał filmowanie artystów i udostępnianie nagrań innym. Co, oprócz tego, skłoniło go do poświęcenia życia takiej niecodziennej pasji?

Tą właśnie używaną, wówczas analogową kamerą nagrał swój pierwszy koncert. I postanowił szlifować swój warsztat. Dziś jego filmy, nagrywane cyfrowym sprzętem, często są nie do odróżnienia od produkcji realizowanych przez profesjonalistów. Mężczyzna relacjonował m.in. festiwal Wrock For Freedom, festiwal reggae w Ostródzie, a także występy czołówki polskich i wielu zagranicznych wykonawców. Andrzeja Kużasa, czyli Papę Krisa, można wesprzeć na pomagam.pl – https://pomagam.pl/bombaclass

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj