Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Niezwykły wyścig, w którym co chwilę zmieniamy środek transportu – czyli Auto Stop Race

Facebook

To największy autostopowy wyścig NA ŚWIECIE, a organizują go wrocławscy studenci z Uniwersytetu Ekonomicznego. W najbliższą sobotę (18.03) ruszają zapisy na te niezwykłe zawody.

A o co dokładnie w nich chodzi?

– opowiada jeden z organizatorów, Grzegorz Nabrdalik.

Auto Stop Race tradycyjnie już rusza z kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego przy Kamiennej, a tegoroczna meta jest w chorwackiej Fažanie nad Adriatykiem.

Zanim jednak uczestnicy zaczną ścigać się po Europie czeka ich być może nawet jeszcze bardziej zacięta rywalizacja… wyścig o miejsca. Tych jest zawsze mniej niż chętnych. Więc zapisy rozpoczną się w sobotnią noc i… zaraz zakończą:

–  opowiadają Grzegorz Nabrdalik oraz Agata Niemczyńska.

Ale warto stanąć do walki o miejsce w wyścigu, przekonują organizatorzy. Żadna inna rywalizacja nie zapewni nam tylu niezwykłych przygód:

– mówi Agata Niemczyńska

Z Grzegorzem Nabrdalikiem i Agatą Niemczyńską rozmawiał Damian Zdancewicz. To już dziewiąta edycja tej imprezy. Start – 29 kwietnia. Wielki finał – 4 maja. Choć organizatorzy przewidują, że najszybsza ekipa może dotrzeć na miejsce już po 18 godzinach. A tam – spotkania dla podróżników, koncerty znanych artystów i inne atrakcje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj