Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Noc Muzeów we Wrocławiu. Ruszyły zapisy!

Facebook

Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia zaprasza wrocławskie muzea, galerie i instytucje kultury do udziału w Nocy Muzeów, która w tym roku odbędzie się 20 maja.

Noc Muzeów. Trochę informacji

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w roku 1997, w 2001 przekształciła się w imprezę o zasięgu ogólnoeuropejskim, w której udział bierze obecnie około 120 miast Europy. Organizowana jest zawsze w trzeci weekend maja i powiązana jest z obchodami Święta Muzealnika. Głównym celem tej imprezy jest utworzenie płaszczyzny spotkania dla muzeów i prezentowanej przez nie sztuki oraz publiczności.

Noc Muzeów we Wrocławiu organizowana jest od ponad dziesięciu lat. Podczas pierwszej edycji koordynowanej przez Wydział Kultury UMW udział wzięło siedem muzeów i jedna galeria. Przez lata formuła rozszerzała się, dołączyły galerie, instytucje i domy kultury, kościoły różnych wyznań, kina i inne ciekawe miejsca. W latach 2020, 2021 ze względu na pandemię wydarzenie było organizowane w formule online. Można było wówczas zwiedzić 21 miejsc – muzeów i galerii.

W zeszłorocznej Nocy Muzeów udział wzięło 76 instytucji (muzea, galerie, instytucje prowadzone przez organizacje pozarządowe, domy kultury, kino Nowe Horyzonty, Narodowe Forum Muzyki, Hydropolis i inne), zorganizowano ponad 150 wydarzeń (m.in. wernisaże, warsztaty, pokazy filmowe, wykłady, koncerty).

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane podczas imprezy jest bezpłatny. Do niektórych instytucji obowiązują wcześniejsze zapisy.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj. Program i szczegółowe informacje zostaną opublikowane w kwietniu na oficjalnej stronie Nocy Muzeów we Wrocławiu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023