Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nocne Listowanie na Politechnice Wrocławskiej

Facebook

Od 21 do 26 listopada odbędzie się kolejna edycja Nocnego Listowania na Politechnice Wrocławskiej. Jest to projekt kulturalno-społeczny, jego celem jest pomoc dla najzdolniejszych i najaktywniejszych studentów z niepełnosprawnościami.

Na czym to polega?

Wydarzenia ma za zadanie pisanie listów wraz ze studentami z niepełnosprawnościami, które w późniejszym etapie będą wysłane do przedsiębiorców. Projekt ma na celu zarówno niesienie pomocy, jak i jest pewnego rodzaju formą edukacji i przypomnieniem dla młodzieży, jak napisać list w jego tradycyjnej formie.

W tym roku

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Kilka słów — wielka moc”. Jak podają organizatorzy tego wydarzania, akcja ma pokazać jak jeden mały list, jest w stanie przełożyć się na dużą pomoc i dodać otuchy piszącemu.

Nocne Listowanie” uzyskało Patronat Honorowy Prezydenta Wrocławia — Jacka Sutryka. Jako że wydarzenie zbiegło się z obchodami wrocławskiego Dnia Życzliwości, gościnie na wydarzeniu pojawi się Krasnal Życzliwek. Oprócz niego odwiedzą nas: modelka Agata Roczniak oraz Andrzej Tylkowski, znany wrocławski rysownik.

Zeszłoroczna edycja online zgromadziła prawie 500 wysłanych listów oraz 43 630 zł darowizny na Fundusz Stypendialny dla studentów z niepełnosprawnościami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj