Nocne Listowanie na Politechnice Wrocławskiej
Od 21 do 26 listopada odbędzie się kolejna edycja Nocnego Listowania na Politechnice Wrocławskiej. Jest to projekt kulturalno-społeczny, jego celem jest pomoc dla najzdolniejszych i najaktywniejszych studentów z niepełnosprawnościami.

Na czym to polega?
Wydarzenia ma za zadanie pisanie listów wraz ze studentami z niepełnosprawnościami, które w późniejszym etapie będą wysłane do przedsiębiorców. Projekt ma na celu zarówno niesienie pomocy, jak i jest pewnego rodzaju formą edukacji i przypomnieniem dla młodzieży, jak napisać list w jego tradycyjnej formie.
W tym roku
Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Kilka słów — wielka moc”. Jak podają organizatorzy tego wydarzania, akcja ma pokazać jak jeden mały list, jest w stanie przełożyć się na dużą pomoc i dodać otuchy piszącemu.
Nocne Listowanie” uzyskało Patronat Honorowy Prezydenta Wrocławia — Jacka Sutryka. Jako że wydarzenie zbiegło się z obchodami wrocławskiego Dnia Życzliwości, gościnie na wydarzeniu pojawi się Krasnal Życzliwek. Oprócz niego odwiedzą nas: modelka Agata Roczniak oraz Andrzej Tylkowski, znany wrocławski rysownik.
Zeszłoroczna edycja online zgromadziła prawie 500 wysłanych listów oraz 43 630 zł darowizny na Fundusz Stypendialny dla studentów z niepełnosprawnościami.