Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowa forma wsparcia dla przedsiębiorców

Facebook

Pandemia koronawirusa sparaliżowała naszą gospodarkę, która powoli staje na równe nogi. Wrocław ponownie wyciąga ręke do przedsiębiorców i proponuje możliwość czasowego wykorzystania środków zabezpieczenia ustanawianego przy umowach najmu lub dzierżawy na pokrycie zobowiązań.

Wsparcie obejmie przedsiębiorców, którzy przy podpisaniu umowy najmu/dzierżawy nieruchomości miejskich ustanowili zabezpieczenie należności wobec gminy w formie kaucji lub blokady na rachunku bankowym. Zabezpieczenie to obecnie równowartość 3-krotnych miesięcznych opłat brutto.

W ramach tego narzędzia Wrocławskiego Pakietu Pomocowego przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zmniejszenie tego zabezpieczenia do wysokości 1-krotnego miesięcznego czynszu brutto z opłatami za media.

Zwolniona kwota zabezpieczenia zostanie przeznaczona na poczet dotychczasowych lub przyszłych zobowiązań przedsiębiorcy wynikających z umowy najmu/dzierżawy nieruchomości (bezpośrednio przelewem na gminny, indywidualny rachunek przedsiębiorcy).

Aby skorzystać z pomocy należy złożyć wniosek do tej jednostki miejskiej, z którą przedsiębiorca się rozlicza. Może to być np.: Zarząd Zasobu Komunalnego czy Wrocławskie Mieszkania, a wniosek należy złożyć nie później niż do 31 lipca 2020 r.

źródło: wroclaw.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 czerwca 2023