StartW Radiu Gra Wiadomości Wiadomości dnia

Nowa zajezdnia na Nowych Żernikach

Nowa zajezdnia będzie przystosowana do obsługi 150 tramwajów (z rezerwą na rozbudowę do obsługi 200 pojazdów). To już drugi konkurs na koncepcję zajezdni. Postępowanie zakończyło sie fiaskiem – żaden oferent nie spełnił warunków udziału.

Mówi Aleksander Łoś – rzecznik MPK Wrocław

Nowa zajezdnia powstanie z myślą o obsłudze nowych tras w związku z brakiem możliwości rozbudowy istniejących zajezdni, na terenie których znajdują się zabytkowe obiekty.

Działka przewidziane na inwestycję to 16 ha. Będzie to największa zajezdnia tramwajowa we Wrocławiu. Miejski przewoźnik zmieści w niej aż 150 tramwajów z rezerwą na kolejne 50. Nowa zajezdnia będzie dostosowana do obsługi nowoczesnego taboru, który w najbliższych latach planuje kupić MPK Wrocław…

W nowej zajezdni przewoźnik chce wykorzystywać wodę z deszczówki i inne rozwiązania energooszczędne. Ponadto w nowej zajezdni znajdzie się duża myjnia i lakiernia tramwajowa…

Termin składania wniosków o udział mija 29 listopada. O dopuszczeniu uczestnicy zostaną powiadomieni do 20 stycznia 2020 r. Prace konursowe będą mogły być składane do 20 kwietnia.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Zostaw komentarz