Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowa zajezdnia na Nowych Żernikach

Facebook

Wrocławskie Inwestycje, wspólnie z SARP-em, ogłosiły nowy konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie koncepcji nowej zajezdni na Nowych Żernikach. Ponadto ma powstać nowy odcinek torowiska wzdłuż al. Architektów, który będzie zapewniać obsługę osiedla Nowe Żerniki.

źródło: mpk.wroc.pl
źródło: mpk.wroc.pl

Nowa zajezdnia będzie przystosowana do obsługi 150 tramwajów (z rezerwą na rozbudowę do obsługi 200 pojazdów). To już drugi konkurs na koncepcję zajezdni. Postępowanie zakończyło sie fiaskiem – żaden oferent nie spełnił warunków udziału.

Mówi Aleksander Łoś – rzecznik MPK Wrocław

Nowa zajezdnia powstanie z myślą o obsłudze nowych tras w związku z brakiem możliwości rozbudowy istniejących zajezdni, na terenie których znajdują się zabytkowe obiekty.

Działka przewidziane na inwestycję to 16 ha. Będzie to największa zajezdnia tramwajowa we Wrocławiu. Miejski przewoźnik zmieści w niej aż 150 tramwajów z rezerwą na kolejne 50. Nowa zajezdnia będzie dostosowana do obsługi nowoczesnego taboru, który w najbliższych latach planuje kupić MPK Wrocław…

W nowej zajezdni przewoźnik chce wykorzystywać wodę z deszczówki i inne rozwiązania energooszczędne. Ponadto w nowej zajezdni znajdzie się duża myjnia i lakiernia tramwajowa…

Termin składania wniosków o udział mija 29 listopada. O dopuszczeniu uczestnicy zostaną powiadomieni do 20 stycznia 2020 r. Prace konursowe będą mogły być składane do 20 kwietnia.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020