Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowatorska operacja przeprowadzona we Wrocławiu

Facebook

Dwuletni Maciek urodził się ze złamaną nóżką, która sama nie miałaby szansy się prawidłowo zrosnąć. Jeszcze niedawno jedyną nadzieją na normalne życie byłby dla niego kosztowna operacja w USA. Jednak od kilku tygodni mamy we Wrocławiu jedynego w Polsce lekarza, który może skutecznie pomagać dzieciom z tzw. "wrodzonym stawem rzekomym".

To dr Piotr Morasiewicz, który właśnie przeprowadził pierwszą taką udaną operację w naszym kraju:

– tłumaczy lekarz. Ta metoda – zwana XUnion – powstała 10 lat temu, a dr Morasiewicz nauczył się jej na stażu w USA, z którego niedawno powrócił. Wg jej autora daje ona 100% skuteczności. Co by było z małym pacjentem, gdyby nie ona?

– mówi doktor. Maciek będzie nosił stabilizator przez około pięć miesięcy. Do tej pory było niestety różnie. Jak mawiają lekarze, „gdy choruje dziecko – choruje cała rodzina”. Życie Maćka pełne było bólu, większość czasu spędzał w gipsie i opatrunkach. Nie mógł stanąć na nóżkę z powodu silnego bólu:

– opowiada mama chłopca, Barbara Kowalska-Obertyn. Każda taka choroba to dramat rodziców małego pacjenta. Dzięki wiedzy dr. Morasiewicza – dramat troszkę łatwiejszy do zniesienia:

– tłumaczy dr Morasiewicz. Takich przypadków na szczęście nie jest dużo. W kraju rodzi się rocznie do trzech dzieci z wrodzonym stawem rzekomym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj