Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowe kasowniki już powoli zaczynają działać!

Facebook

Do startu nowego systemu oficjalnie jeszcze tydzień (8.03) Nowe kasowniki Mennicy, pozwalające zakodować bilet na karcie bankomatowej, zaczynają już jednak działać. Oczywiście nie wszystkie na raz – trwa okres przejściowy nowego systemu sprzedaży.

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, przez jakiś czas nowe i stare kasowniki będą działały równolegle. To po prostu kwestia czasu, jakiego potrzeba na ich odkręcenie od autobusowych i tramwajowych poręczy – MPK ma prawie 540 pojazdów, w każdym – od 3 do nawet 6 czy 7 urządzeń.

Ale także uruchomienie nowego systemu to spore wyzywanie. Nie da się tego zrobić w jeden dzień – stąd proces ten rozłożono w czasie:

– tłumaczy Jacek Sieński z Mennicy. MPK nic nie płaci za wymianę kasowników. Koszty ponosi operator systemu sprzedaży, który za swoje usługi bierze z góry określoną prowizję od sprzedaży biletów.

 

O nowym systemie już informowaliśmy obszernie na antenie Radia GRA. Przeczytaj, czy system „kasowania” kart płatniczych w autobusach i tramwajach jest bezpieczny – i czy przypadkiem kontrolerzy nie dowiedzą się za dużo o stanie naszego konta bankowego?

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj