Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowe kosze wzdłuż Odry mają pomóc w utrzymaniu porządku

Facebook

80 koszy na śmieci stanęło właśnie na wrocławskich wałach wzdłuż Odry w ośmiu różnych miejscach. To popularne miejsce spotkań i wypoczynku wrocławian, niestety bywa trochę zabałaganione. Bo, jak się okazuje, nie każdy po np. spotkaniu przy kiełbasce z grilla ma w sobie jeszcze dość siły, by odpadki zabrać ze sobą do domu.

fot. Hans \ pixabay.com

Teraz, na szczęście, jest szansa na to, że będzie czyściej…

– informuje Martyna Bańcerek-Perzyna z odpowiedzialnej za czystość w mieście spółki Ekosystem. Czystość w miejscu naszych spotkań na świeżym powietrzu warto utrzymywać nie tylko z szacunku do środowiska, ale i do.. własnego portfela. Bo wałami przechadzają się nie tylko spacerowicze, ale też Straż Miejska:

– mówi Waldemar Forysiak ze Straży Miejskiej. Zdaniem działaczy społecznych z Wrocławia, przyczyna problemu brudu na ulicach jest dość prozaiczna. Mieszkańcy miasta, mimo najszczerszych chęci, czasami po prostu nie mają gdzie pozbyć się odpadków. Dlatego społecznicy zapraszają wrocławian do wspólnego narysowania tzw. mapy potrzeb podstawowych, na której zaznaczą, gdzie brakuje śmietników, a gdzie są one za rzadko opróżniane:

– mówi Aleksander Obłąk z Akcji Miasto. „To problem, który dotyczy nie tylko miejsc rekreacji” – podkreśla:

Wnioski mieszkańców będą zbierane co najmniej do końca maja. A może nawet i dłużej, bo społecznicy spodziewają się ich naprawdę wielu. Specjalny formularz TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj