Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowe loty z wrocławskiego lotniska. Bilety już w sprzedaży

Facebook

Wrocławskie lotnisko będzie miało dwa nowe kierunki- Brindisi i Sofie. Pierwsze loty na tych trasach zostaną uruchomione pod koniec marca przyszłego roku. Bilety są już dostępne na stronie przewoźnika.

/informacja prasowa

Już w marcu podróżujący z wrocławskiego lotniska polecą do Brindisi, kurortu zlokalizowanego na „obcasie” słynnego włoskiego buta i do Sofii, stolicy Bułgarii.

Ogłoszenie pierwszych nowych kierunków w letnim rozkładzie lotów to świetna zapowiedź kolejnego sezonu. Południowa Europa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pasażerów, a nowe destynacje do Włoch czy Bułgarii wzmacniają naszą ofertę w tym sektorze. Mam nadzieję, że będzie to doskonały pretekst dla podróżnych, by zaplanować nie tylko wakacje, ale także około weekendowe City breaki w nowe i nieodkryte jeszcze przez nich miejsca w Europie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Nadmorskie Brindisi zlokalizowane w Apulii dołączy do długiej listy włoskich kierunków oferowanych z Portu Lotniczego Wrocław. Pierwsze samoloty do Brindisi wystartują 28 marca, a rejsy zaplanowane są dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. Wylot będzie możliwy w godzinach porannych, podobnie jak loty powrotne. Czas podróży to 2 godziny i 10 minut.

/informacja prasowa

Połączenia do Włoch cieszą się dużą popularnością wśród naszych pasażerów. Poszerzenie oferty o kolejny i to w dodatku nadmorski kierunek na pewno skłoni wielu podróżnych do odwiedzenia tego regionu słonecznej Italii. Zwłaszcza że loty do Brindisi zostały rozplanowane tak, by umożliwić pasażerom wyloty na przedłużony weekend – zaznacza Cezary Pacamaj, wiceprezes wrocławskiego lotniska.

Co warto zobaczyć w Brindisi?

Miasto posiada port, z którego roztacza się wspaniały widok, a także rzymskie marmurowe kolumny pochodzące z II wieku. Miłośnicy plażowania i nurkowania zdecydowanie powinni się wybrać na plaże. Ta z najlepszymi warunkami do obserwacji podwodnego życia to Lido Ottagono. Bilety do Brindisi są już w systemie przewoźnika, a ceny za podróż w jedną stronę zaczynają się od 179 zł.

Drugim włączonym kierunkiem do wrocławskiego rozkładu lotów, jest stolica Bułgarii- Sofia.

Pierwsze loty zaplanowano na 27 marca i będą one realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Lot potrwa 2 godziny 5 minut, a przewoźnik już umożliwił rezerwację biletów w swoim systemie.

Aerial panorama of Brindisi in the afternoon, Puglia, Italy

Co warto zobaczyć w Sofii?

Sofia jest największym miastem w Bułgarii, pełnym monumentalnych zabytków. Pod tym względem jest wręcz stworzona dla osób, które kochają odkrywać historie Europy. W mieście można zobaczyć między innymi jeden z najstarszych meczetów w Europie- Bania Baszi Dżamija, a także cerkwie – te najważniejsze to Cerkiew Św. Niedzieli i Mądrości Bożej. Wylot do Sofii to także doskonała opcja dla fanów trekkingu. Nad miastem góruje bowiem urokliwy masyw górski Witosza z najwyższym szczytem — Czarny Wierch, znajdującym się na poziomie 2290 m n.p.m.

fot. Lukasz Giza
www.lukaszgiza.com

Najważniejsze informacje

  • Pierwsze samoloty do Brindisi nad Adriatykiem wystartują 28 marca. Rejsy będą odbywały się dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. Wylot będzie możliwy w godzinach porannych, podobnie jak loty powrotne.
  • Loty do Sofii, stolicy Bułgarii, zaplanowano na 27 marca. Samoloty będą latać tam dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i w piątki. Lot potrwa 2 minuty 5 minut.
  • Nowe kierunki uzupełnią szeroką ofertę lotów z Wrocławia w południowe rejony Europy. Dodatkowo harmonogram rejsów został tak ułożony, by umożliwić pasażerom wyloty na przedłużony weekend.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj