Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowe miejsce do spacerowania w naszym mieście!

Facebook

Całkowicie odmienione odrzańskie bulwary: Dunikowskiego i Marii i Lecha Kaczyńskich są już gotowe.

Mówi Małgorzata Szafran z magistratu:

Przed przebudową bulwary były zielone, ale rosnące tam drzewa zagrażały bezpieczeństwu powodziowemu. Jak jednak przekonuje Małgorzata Szafran, odnowione bulwary także mają być pełne roślinności:

Teraz bulwarami ma być łatwiej spacerować i jeździć na rowerze, nie zabrakło również miejsca na wypoczynek czy… kulturę. Pod mostem Pokoju pojawiło się bezkolizyjne przejście – pływająca platforma składająca się z sześciu pontonów:

Ponadto powstała przestrzeń do organizacji wydarzeń kulturalnych koło budynku ASP. Wybudowana została też przystań pasażerska dla statków wycieczkowych. A to tylko nieliczne ze zmian, które tam zaszły. Cała inwestycja kosztowała prawie 20 milionów złotych. To jednak nie koniec inwestycji w miejsca do wypoczynku nad Odrą. Ruszyła właśnie przebudowa kolejnego bulwaru – Aleksandra Zienkiewicza, nieopodal mostów Młyńskich:

– wymienia Małgorzata Szafran. Odnowienie bulwaru Zienkiewicza pochłonie ponad 2 miliony złotych, a – jak wszystko dobrze pójdzie – skorzystamy z niego już w październiku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024