Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowe połączenia autobusowe na Wojszycach? Dopiero po zakończeniu inwestycji przy ul. Asfaltowej

Facebook

Mieszkańcy południowych rejonów Wrocławia coraz częściej zgłaszają problemy komunikacyjne. Wiele ulic takich jak Buforowa czy Grota Roweckiego jest znacząco przeciążona. Dodatkowo mieszkańcy niektórych osiedli nie mają dostępu do komunikacji miejskiej.

Z taką właśnie sytuacją na co dzień zmagają się mieszkańcy Wojszyc. Opowiedział nam o tym mieszkaniec osiedla i lokalny aktywista, Piotr Falkowski

Na początku stycznia aktywista wystosował wniosek do Wydziału Transportu Urzędu Miasta o poprowadzenie linii tramwajowej przez ulice Asfaltową łączącą Wojszyce i Jagodno.

Adam Więcek z Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Miejskiego przyznaje, że sytuacja w tym rejonie wymaga poprawy.

Dziś ulica Asfaltowa jest częściowo drogą gruntową. Jednak w najbliższym czasie miasto ma zamiar dokończyć jej budową, ponieważ w okolicy ma powstać nowy zespół szkolno-przedszkolny. Jak zapewnia magistrat, komunikacja miejska powinna pojawić się tam niedługo po zakończeniu tych inwestycji.

Adam Więcek z Urzędu Miasta dodaje, że należy uzbroić się w cierpliwość. Zapewnia, że magistrat pamięta o potrzebach mieszkańców Wojszyc, ale autobusy nie pojadą tamtędy dopóki nie powstanie odpowiednia infrastruktura drogowa. Dokumentacja projektowa niezbędna do tej inwestycji ma być gotowa do września bieżącego roku.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lipca 2021