W 2022 roku miasto przeznaczyło prawie milion złotych na zakup nowego sprzętu dla Miejskiej Komendy Straży Pożarnej. Pieniądze dofinansowały między innymi kupno nowych wozów strażackich.
Nasza współpraca ze Strażą Pożarną od lat układa się znakomicie. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo wrocławianek i wrocławian. Dlatego kolejny już rok pomagamy Straży, tym razem współfinansowaliśmy zakup trzech wozów bojowych oraz kupiliśmy agregaty prądotwórcze. Wierzę, że będą dobrze służyć strażakom, a tym samym mieszkańcom miasta w kryzysowych sytuacjach, których, mam nadzieję, będzie jak najmniej
– powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
W ubiegłym roku Wrocław dofinansował w kwocie 500 000 zł zakup trzech samochodów dla KMPSP we Wrocławiu. To ciężki samochód specjalistyczny pożarniczy i ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 VOLVO VTC3R oraz dwa mniejsze wozy strażackie z napędem 4×2.
Ogromnie się cieszymy, że wrocławska straż pożarna wzbogaciła się o dodatkowy sprzęt. Nowe pojazdy przekazane dziś do Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu będą przeznaczone do walki z pożarami i do zwalczania miejscowych zagrożeń. Ale nie tylko. W ostatnim czasie sytuacja na świecie wmusza też dodatkowe zadania związane z szeroko rozumianą ochroną ludności. Ciągłe doposażanie w nowoczesne pojazdy ratowniczo-gaśnicze oraz specjalistyczny sprzęt jest niezbędne do skutecznego funkcjonowania naszej formacji. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu tych samochodów i sprzętu
– mówi st. bryg. mgr inż. Rafał Wąsek, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.
Na wyposażenie wrocławskiej komendy miejskiej trafiły też trzy agregaty prądotwórcze Honda. Jeden o mocy 2,2 kW i dwa większe o mocy 3,2 kW – kosztowały ponad 460 000 zł. W przypadku wystąpienia awarii energetycznych sprzęt może być wykorzystywany do zapewnienia ciągłości działania aparatury podtrzymującej życie u osób podłączonych do niej w domach. Będą również mogły być użyte przez strażaków do celów zapewnienia ciągłości działania miejsc noclegowych dla uchodźców. Zapewnią także zasilanie w newralgicznych miejscach tymczasowego pobytu, np. na recepcji, czy tam gdzie wydawane jest wyżywienie.