Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Prawie milion złotych przeznaczyło miasto na nowe wozy dla Straży Pożarnej

Facebook

W 2022 roku miasto przeznaczyło prawie milion złotych na zakup nowego sprzętu dla Miejskiej Komendy Straży Pożarnej. Pieniądze dofinansowały między innymi kupno nowych wozów strażackich.

/materiały prasowe, Wydział Komunikacji Społecznej

Nasza współpraca ze Strażą Pożarną od lat układa się znakomicie. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo wrocławianek i wrocławian. Dlatego kolejny już rok pomagamy Straży, tym razem współfinansowaliśmy zakup trzech wozów bojowych oraz kupiliśmy agregaty prądotwórcze. Wierzę, że będą dobrze służyć strażakom, a tym samym mieszkańcom miasta w kryzysowych sytuacjach, których, mam nadzieję, będzie jak najmniej

– powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W ubiegłym roku Wrocław dofinansował w kwocie 500 000 zł zakup trzech samochodów dla KMPSP we Wrocławiu. To ciężki samochód specjalistyczny pożarniczy i ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 VOLVO VTC3R oraz dwa mniejsze wozy strażackie z napędem 4×2.

/materiały prasowe, Wydział Komunikacji Społecznej

Ogromnie się cieszymy, że wrocławska straż pożarna wzbogaciła się o dodatkowy sprzęt. Nowe pojazdy przekazane dziś do Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu będą przeznaczone do walki z pożarami i do zwalczania miejscowych zagrożeń. Ale nie tylko. W ostatnim czasie sytuacja na świecie wmusza też dodatkowe zadania związane z szeroko rozumianą ochroną ludności. Ciągłe doposażanie w nowoczesne pojazdy ratowniczo-gaśnicze oraz specjalistyczny sprzęt jest niezbędne do skutecznego funkcjonowania naszej formacji. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu tych samochodów i sprzętu

– mówi st. bryg. mgr inż. Rafał Wąsek, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

/materiały prasowe, Wydział Komunikacji Społecznej

Na wyposażenie wrocławskiej komendy miejskiej trafiły też trzy agregaty prądotwórcze Honda. Jeden o mocy 2,2 kW i dwa większe o mocy 3,2 kW – kosztowały ponad 460 000 zł. W przypadku wystąpienia awarii energetycznych sprzęt może być wykorzystywany do zapewnienia ciągłości działania aparatury podtrzymującej życie u osób podłączonych do niej w domach. Będą również mogły być użyte przez strażaków do celów zapewnienia ciągłości działania miejsc noclegowych dla uchodźców. Zapewnią także zasilanie w newralgicznych miejscach tymczasowego pobytu, np. na recepcji, czy tam gdzie wydawane jest wyżywienie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023