Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowe zielone tereny w pobliżu Parku Szczytnickiego

Facebook

We Wrocławiu powstaną Ogrody Szczytnickie! Chodzi o teren przy zachodniej części osiedla Sępolno – pomiędzy ulicami: 8 Maja, Dembowskiego, Mickiewicza i Kopernika – który znajduje […]

Źródło: FB "Inwestycje we Wrocławiu"

We Wrocławiu powstaną Ogrody Szczytnickie! Chodzi o teren przy zachodniej części osiedla Sępolno – pomiędzy ulicami: 8 Maja, Dembowskiego, Mickiewicza i Kopernika – który znajduje się w pobliżu parku Szczytnickiego. Kiedyś były tam ogrody i szkółki, m.in. gospoda. 

Źródło: FB „Inwestycje we Wrocławiu”

Pierwsze prace mogłyby się rozpocząć w przyszłym roku. Przede wszystkim teren musi być uporządkowany. Miasto chce zachować dawny charakter tego miejsca. Założeniem projektu jest, by w jak największym stopniu zachować istniejący drzewostan i do niego dostosować planowane zagospodarowanie. Pojawią się nowe nasadzenia w liczbie ok. 600 drzew (szczególnie gatunki rodzime: graby, klony, lipy, platany, ale też pojedyncze drzewa egzotyczne) oraz krzewy, byliny i łąki kwietne. Roślinność niska zostanie dobrana tak, by była przyjazna pszczołom i by stanowiła bazę pokarmową oraz schronienie dla ptaków, małych ssaków. Zachodnia część terenu zostanie uporządkowana. Będą tam alejki spacerowe, strefy leśne i łąkowe. W centrum wschodniej części przewidziano funkcje związane z aktywnością społeczną wraz z zadrzewionym placem mogącym służyć organizacji lokalnych wydarzeń. Zostaną odtworzone szklarnie i powstanie plac zabaw. W miejscu dawnego stadionu Budowlanych, na którym była bieżnia lekkoatletyczna i boisko piłkarskie, przewidziano część sportową z zapleczem oraz parking. Planowane są rozbiórki zdewastowanych obiektów (szklarnie i budynki gospodarcze) i wygospodarowanie miejsca pod nowe budynki (gastronomia, toalety, budynek do celów społecznych), plac zabaw, strefę kultury i polanę rekreacyjną.

Źródło: FB „Inwestycje we Wrocławiu”

W tej sprawie ruszają konsultacje społeczne. 13 września (wtorek), o godz. 17.30 rozpocznie się e-spotkanie konsultacyjne. Dwa dni później, 15 września (czwartek), o godz. 17.30, odbędzie się spotkanie w byłej zajezdni tramwajowej Dąbie, czyli w Czasoprzestrzeni. 22 września (czwartek), zaplanowany jest spacer po terenie przyszłej inwestycji. Konsultacje potrwają do 27 września.

Szczegółowe informacje znajdziecie pod tym linkiem: Jak urządzić Ogrody Szczytnickie?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022