Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowelizacja uchwały o Parku Kulturowym. Jeszcze mniej reklam i graffiti

Facebook

Wrocławski Park Kulturowy okazał się sukcesem, ale to nie koniec walki o miasto wolne od reklam. Magistrat ma kolejne cele i pomysły na uporządkowanie ścisłego centrum. Określa je znowelizowana uchwała o Parku Kulturowym. Dotyczy głównie działalności lokali o charakterze erotycznym i usuwanie zabrudzeń, takich jak napisy na murach.

pixabay.com

Nowelizacja porządkuje kwestię zbyt wielu zróżnicowanych szyldów w ramach jednego lokalu – mówi koordynator Parku Kulturowego Beata Kleszcz.

Nowe przepisy pozwolą usuwać zabrudzenia – takie jak graffiti – nie tylko z budynków należących do miasta, ale także prywatnych właścicieli.

Wrócił także temat lokali prowadzące działalność o charakterze erotycznym, które mają definitywnie zniknąć ze ścisłego centrum.

Urzędnicy przyjrzą się także sprawie szyldów, które w swoim ostatnim raporcie Naczelna Izba Kontroli określiła jako nielegalne – jak się okazuje, trochę na wyrost.

Od wprowadzenia uchwały o Parku Kulturowym w 2015 roku ze ścisłego centrum zniknęło blisko 700 małych i dużych reklam. Dzięki niej spacerując w Rynku nie potykamy się też o stojące na chodnikach reklamy „koziołki”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023