Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowoczesny, energooszczędny żłobek na Sołtysowicach – otwarty!

Facebook

Po dwóch latach budowy Żłobek przy ul. Sołtysowickiej 9a jest gotowy. Placówka razem z filią miejskiej biblioteki publicznej powstała na terenie o powierzchni blisko 5 tys. mkw., z czego powierzchnia użytkowa to 1751 mkw.

fot. FB "Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia"

W nowym, pięciooddziałowym żłobku są m.in.: szatnie, bawialnie, sypialnie, zmywalnia, toaleta zewnętrzna dla dzieci na placu zabaw, sala do przewijania oraz magazyny.

Oddajemy do dyspozycji wrocławian kolejny, super nowoczesny i kompleksowy żłobek. Budynek jest ekologiczny i energooszczędny – z zielonym dachem oraz panelami fotowoltaicznymi. Podobną placówkę zbudowaliśmy także na ul. Sygnałowej,  na wrocławskim Jagodnie. W sumie przez ostatnie 4 lata na budowę i remonty istniejących żłobków wydaliśmy blisko 45 mln zł.

– mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W żłobku nr 17 jest 151 miejsc, a dzieci pojawią się tu już 2 listopada (rekrutacja do tej placówki ciągle trwa – jest ok.60  wolnych miejsc w II i III grupie dla dzieci rocznych i dwuletnich). Każda grupa ma swoją salę, najmłodsza także osobną sypialnię. Są oczywiście szatnie, łazienki, przewijaki, wanienki, kuchnia wyposażona w różnorodny sprzęt do gotowania, trzy jadalnie z przylegającymi do nich zmywalniami, pralnia oraz inne niezbędne pomieszczenia.

fot. FB „Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia”

Liczba miejsc w żłobkach: 6401 miejsc od 1 listopada we wrocławskich żłobkach (publicznych i z miejskich dofinansowaniem), wolne miejsca – 559

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024