Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowy spektakl w Barbarze-„LUCIDITY”, czyli zdolność jasnego myślenia

Facebook

Sen na jawie, prowokujące dźwięki rave’u, ekstatycznie poruszające się ciała i przyjemnie uspokajające niebieskie światło wprowadzające widzów w stan medytacji. 12 stycznia o godz. 18:00 Wrocławski Instytut Kultury zaprasza do Barbary na performans litewskiego artysty, Arnisa Aleinikovasa pt. „LUCIDITY”.

/Arnis Aleinikovas_Fot_Wojciech_Chrubasik

Co oznacza tytuł?

„LUCIDITY” oznacza ,,zdolność jasnego myślenia”, które według Cambridge Dictionary opisywane jest, jako chwilowe doświadczenie.

Uczestnicy czterech grudniowych warsztatów prowadzonych przez Arnisa Aleinikovasa mogli poznać ten stan dzięki różnym technikom ruchowym.

Cały proces odegrał niezwykle ważną rolę w tworzeniu finalnego performansu „LUCIDITY”, który łączy wszystkie poznane metody pracy z ciałem.

Warto zaznaczyć, że wszystkie wypracowane przez uczestników warsztatów ruchy zostaną wykorzystane w finalnym grupowym pokazie.

/LUCIDITY_performans_Arnisa_Aleinikovasa_w_BARBARZE_Fot_Wojciech_Chrubasik

Jak będzie wyglądał pokaz?

Taniec performerów i performerek stanie się jedną z form ucieczki do miejsca na pograniczu snu i jawy, rozluźnionego i napiętego ciała, ciemności i światła. Główną sceną w Barbarze stanie się parkiet taneczny z kolorowym, fluorescencyjnym oświetleniem i sztucznym dymem.

/LUCIDITY_performans_Arnisa_Aleinikovasa_w_BARBARZE_Fot_Wojciech_Chrubasik

Kiedy i gdzie odbędzie się wydarzenie?

Performans odbędzie się 12 stycznia o godzinie 18:00 w Barbarze, ul. Świdnicka 8b, Wrocław. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy poprzez formularz, dostępny na stronie TUTAJ

/LUCIDITY_performans_Arnisa_Aleinikovasa_w_BARBARZE_Fot_Wojciech_Chrubasik

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj