Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Obserwatorium na Śnieżce jednak nie zostanie sprzedane

Facebook

Nie będzie sprzedaży obserwatorium na Śnieżce, obiekt pozostanie w rękach IMGW, które ma nowy pomysł na jego zagospodarowanie. Wcześniej mówiono o tym, że trafi na sprzedaż. Instytut ma inny pomysł na zagospodarowanie budynku. Sprzedaż na razie nie jest brana pod uwagę.

Do tej pory utrzymywano, że IMGW chce sprzedać swój obiekt i zlikwidować tam obserwatorium z powodu braku pieniędzy na utrzymanie i niezbędne remonty. A słynne spodki wymagają modernizacji zasilania w prąd i wodę oraz odprowadzania ścieków.

Zdaniem instytutu z uwagi na trudny teren mogłoby to kosztować nawet kilka milionów złotych. Informację na temat zmian jako pierwsi upublicznili Czesi. O sytuacji pisały okoliczne media.

Na spodkach miało już nie być obserwacji meteorologicznych, a od początku listopada prowadzący restaurację wypowiedział dzierżawę. Właściciel obiektu ma jednak nowy pomysł. Trwają rozmowy z Karkonoskim Parkiem Narodowym.

Ich celem jest wypracowanie wspólnej idei na nowe zastosowanie dla obiektu. Miałby nadal służyć do celów turystycznych i meteorologicznych. Na razie jednak wciąż brak konkretów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024