Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Od 27 lipca Panorama Racławicka znów otwarta dla zwiedzających

Facebook

27 lipca, po prawie rocznej przerwie Panorama Racławicka znów będzie otwarta dla zwiedzających. Dobiegł właśnie końca trzeci etap remontu jednej z największych wrocławskich atrakcji.

Tematyczne ścieżki zwiedzania i efekty specjalne w dużej rotundzie, mapping i pokaz multimedialny w małej rotundzie, nowoczesne księgarnia i kasa, przestrzeń bez barier architektonicznych dla niepełnosprawnych – to niektóre ze zmian, jakie nastąpiły w wyniku modernizacji budynków Muzeum „Panorama Racławicka”.

Zmienił się całkowicie układ holu wejściowego, te prace remontowe przywróciły ten pierwotny wygląd, który był założony przez architektów – Ewę i Marka Końskich. Wchodzimy na Platformę widokową, tam otrzymujemy zupełnie nowe zestawy, nowe ścieżki narracji, aż 4 nowe o takim narracji panoramiczna, która, gdy podkreśla panoramiczność tego przedstawienia, czyli widzą, wskazuje te najbardziej efektowne elementy, których właśnie iluzji prawda tego złudzenia oka ludzkiego.

 

mowi Romuald Nowak, kierownik muzeum Panorama Racławicka.

Po raz pierwszy treść wystawy będzie prezentowana także w języku migowym.

To jest osobiście moja wielka radość, ponieważ przez ponad 30 lat parking przy Panoramie prowadziły osoby głuchonieme i niedosłyszące, tutaj przewinęło się tych pracowników, ponad setka na pewno. I każdy z nich prosił pytał, czy nie można by wprowadzić języka migowego, te urządzenia, które myśmy przedtem posiadali, one nam na to nie pozwalały. W tej chwili w tych urządzeniach jest ekranik, którym możemy właśnie ten migowy język zastosować.

Dzięki nowym technologiom, które pojawiły się po remoncie Panorama Racławicka ma przyciągnąć jeszcze więcej zwiedzających.

Wprowadzono do środka wyjątkowy w Europie na skalę europejską i światową 24-metrowy ekran ledowy dostosowany do krzywizny pomieszczenia, wprowadzono również mapping 3D, który jest rozszerzeniem treści multimedialnych i prowadzi, jakby oś narracji w momencie, kiedy mowa o wydarzeniach bitewnych i przeobraża nam to miejsce w również przestrzeń dla lekcji historii.

mówi Adam Fąfara z United Studios

Budynek Panoramy będzie też bezpieczniejszy.

Przede wszystkim zadbaliśmy o bezpieczeństwo – bezpieczeństwo osób, które wchodzą tutaj, jeżeli chodzi o stronę pożarową, zapewniliśmy szczelność dachu, czyli to, co jest tak naprawdę najważniejsze. To, co mogliśmy w ramach danych środków finansowych odświeżyliśmy – mała Rotunda, która nabrała zupełnie innego charakteru, innych baw.

 

mówi Adriana Muszyńska z InvestTeam.

To jak na razie największe takie przedsięwzięcie w historii Panoramy Racławickiej, a jego koszt to niemal 30 mln zł.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024