Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Od 21 listopada można składać wnioski o zakup węgla po cenach preferencyjnych

Facebook

Z tej możliwości mogą skorzystać osoby, którym przyznano dodatek węglowy oraz wszyscy, których podstawowym źródłem ciepła jest piec na węgiel i ma to potwierdzenie w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Jedno gospodarstwo domowe będzie mogło nabyć łącznie 3 tony węgla, z czego 1,5 tony w tym roku, a kolejne w następnym.

/informacja prasowa

We Wrocławiu przyjęliśmy hybrydowy model sprzedaży. Będziemy prowadzić dystrybucję węgla w ramach umowy pomiędzy spółką Ekosystem – reprezentującą gminę a składami węglowymi na terenie Wrocławia. Wiadomo, że aby móc ten proces przeprowadzić, trzeba mieć odpowiednie zaplecze logistyczne i sprzętowe, stąd taka decyzja – podkreśla Przemysław Zaleski, prezes Ekosystemu.

Mieszkańcy będą mogli kupić węgiel po 2 tysiące złotych za tonę, zgodnie rządowymi wytycznymi. Cena nie zawiera usługi transportu surowca ze składu do gospodarstwa domowego oraz pakowania w worki. Wszyscy mieszkańcy, którzy spełniają kryteria i są zainteresowani zakupem węgla w cenie 2000 zł za tonę, do 2 grudnia powinni, w jednym z dwóch Centrów Obsługi Mieszkańca, złożyć jednorazowy wniosek, w którym wskazują rodzaj oraz ilość węgla, jakie chcą nabyć w tym roku.

/informacja prasowa

Procedura składania i weryfikacji wniosków jest prosta. Osoby, które chcą kupić węgiel w preferencyjnych cenach, zapraszamy do naszych Centrów Obsługi Mieszkańca przy ulicy Zapolskiej 4 i Bogusławskiego 8-10. Można tam przyjść już z wypełnionym wnioskiem, wcześniej pobranym np. ze strony wroclaw.pl, czy Ekosystemu lub wypełnić go na miejscu – mówi Bożena Bronowicka, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich UM Wrocławia.

/informacja prasowa

Na miejscu wniosek będzie weryfikowany pod kątem spełnienia warunków ustawowych. O tym, kiedy dokonać wpłaty w kolejnych dniach, mieszkańców będą informować pracownicy Ekosystemu. Będzie to zależne od dostępności węgla w składach.

/informacja prasowa

Po dwóch dniach roboczych od dokonania wpłaty, w Punkcie Obsługi Klienta Ekosystemu przy ulicy Sikorskiego 2/8, będzie można odebrać fakturę – dokument  upoważnia do odbioru surowca. Każdy kupujący dostanie wykaz oraz numery telefonów do składów węglowych, aby umówić się już bezpośrednio na dostawę węgla.

/informacja prasowa

Wnioski można składać:

  • Bogusławskiego 8-10, sala S4, okienko 4 i 5
  • Zapolskiej 4, hall główny, okienko A i B

W godzinach: 08:00 a 15:15

Numer konta do wpłat: 41 1020 5226 0000 6402 0777 3403

Wpłaty można dokonać przelewem na wyżej wymieniony rachunek lub gotówką w oddziałach banku PKO BP na terenie Wrocławia.

Do dyspozycji mieszkańców uruchomiona została infolinia: 71 75 86 996, czynna w godzinach 07:30-15:30.

/informacja prasowa

Wnioski o zakup węgla, do pobrania tutaj.

21-11-2022 wniosek o zakup węgla

21-11-2022 wniosek o zakup węgla

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj