Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Od soboty – zmiany w komunikacji w kilku wrocławskich dzielnicach

Facebook

Część autobusów pojedzie zmienionymi trasami. Na szczęście komunikacyjnej rewolucji nie będzie, za to mieszkańcy niektórych dzielnic odetchną z ulgą. Linia 149 nie będzie już zawracała na pętli na Nowym Dworze.

Zamiast tego – ulicami Żernicką i Kołobrzeską pojedzie aż do przystanku Kuźniki, po drodze zatrzymując się między innymi przy stacji kolejowej Nowy Dwór. W ten sposób pasażerowie z tego osiedla zyskają w końcu bezpośrednie połączenie z rejonem ulicy Świdnickiej czy Placu Grunwaldzkiego.

Na zmiany muszą się  przygotować także pasażerowie jeżdżący spod Dworca Głównego. Stamtąd kursuje autobus 110 do Iwin. I ci, którzy z niego korzystają, muszą pamiętać: od soboty w sto dziesiątkę wsiadamy nie na ulicy Peronowej, jak dotychczas, a na nowym przystanku – przy skrzyżowaniu ulic Stawowej i Bogusławskiego.

Ze zmianami muszą się też liczyć mieszkańcy Polanowic. Na tamtejszą pętlę, po utrudnieniach związanych z budową kanalizacji, wracają autobusy 130 i 247. W nowy etap wkraczają też prace na Miłoszyckiej.

Dlatego stoosiemnastka od ulicy Kowalskiej do Swojczyckiej pojedzie nie Miłoszycką, a Mydlaną. Zmiany dotyczą też stopiętnastki, ona z kolei nie zatrzyma się na Ceglanej ani na Miłoszyckiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj