Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Od tego tygodnia samochody e-kontroli mają oznakowanie

Facebook

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu uruchomił system e-kontroli Strefy Płatnego Parkowania we Wrocławiu, a na wrocławskie ulice po raz pierwszy wyjechały dwa elektryczne nissany. W tym czasie system sprawdził ponad 11 tysięcy samochodów.

Flota e-kontroli liczy na początek dwa auta. Oba to nissany LEAF o napędzie elektrycznym. Samochody wyposażone są w zestaw kamer oraz system pozycjonowania umieszczony na dachu, jak również w system przetwarzania i transmisji danych, które online sprawdzają, czy kierowca zaparkowanego w Strefie Płatnego Parkowania lub Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania pojazdu zapłacił za postój.

Samochody te posiadają specjalne oznakowanie.

Oznaczenia wyraźnie informują, że pojazdy należą do Zarządu Dróg i utrzymania Miasta i wykonują czynności kontrolne w strefach. Dzięki temu, każdy mieszkaniec nie będzie miał już wątpliwości, do kogo należy pojazd i jaka jest jego funkcja.

W trzy miesiące system sprawdził 11600 samochodów Porównując dane z zeszłego roku, wyraźnie widzimy wzrost. W zeszłym roku kontrolerzy w okresie od 1 sierpnia do 30 października skontrolowali 14 695 pojazdów, w tym roku (w tym samym okresie) piesze patrole oraz auta skontrolowały łącznie 18 400 pojazdów – mówi rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu Klaudia Piątek.

System e-kontroli jest precyzyjny i przystosowany do przeprowadzania kontroli wyłącznie na odcinkach pasa drogowego, na których wyznaczone zostały płatne miejsca postojowe. Podczas przejazdu pojazd skanujący dokonuje odczytu tablic rejestracyjnych zaparkowanych pojazdów, a następnie, w trybie online, po numerze rejestracyjnym dokonuje sprawdzenia w bazach danych, czy za postój została wniesiona opłata lub czy pojazd zwolniony jest z wnoszenia opłat za postój.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj