Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Od weekendu most Jagielloński do remontu. Będą zmiany dla kierowców

Facebook

W weekend 29/30 października ma ruszyć remont mostu Jagiellońskiego Nowego Południowego, który prowadzi ruch kołowy w kierunku pl. Grunwaldzkiego. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Remont oznacza całkowite wyłączenie mostu dla samochodów, ale dla pieszych i rowerzystów ruch będzie odbywał się bez utrudnień.

Wspomniana przeprawa nad kanałami Odry ma 60 m długości. Zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę nawierzchni jezdni aż do płyty pomostowej, zabezpieczenie antykorozyjne oraz położenie nowej izolacji przeciwwodnej. Następnie położony zostanie nowy asfalt ze specjalną siatką wzmacniającą. Remont nawierzchni sięga aż do 20-metrowego dojazdu od strony ul. Krzywoustego.

– To bardzo istotne zadanie, gdyż dotyczy wzmocnienia obiektu, który będzie przenosił ruch związany z obsługą placu budowy Alei Wielkiej Wyspy – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Generalnym wykonawcą prac jest firma Radpol, która wygrała przetarg. Koszt remontu wyniesie 488 tys. zł.

Most Jagielloński Południowy zamknięty dla samochodów. Sprawdź objazdy

W ramach prowadzonych robót most zostanie zabezpieczony przed korozją. Na dojazdach do przeprawy pojawią się nowe krawężniki i wyregulowany zostanie właz do studni kanalizacyjnych. Realizacja prac wymaga wyłączenia przeprawy z ruchu kołowego i wprowadzenia organizacji ruchu zastępczego.

– Most zostanie zamknięty, a ruch kołowy przerzucony na drugą parę mostów prowadzących na Psie Pole. Ruch dwukierunkowy będzie się zatem odbywał jedną jezdnią – tłumaczy Mazur.

Kierowcy muszą się liczyć ze zwężeniem tuż za skrzyżowaniem ul. Toruńskiej z al. Kochanowskiego, gdzie samochody przejadą na drugą nitkę aby powrócić na swoją właściwą jezdnią dopiero za skrzyżowaniem z ulicami Mianowskiego i Smoleńskiego.

Na odcinku dwukierunkowym obowiązywał będzie zakaz wyprzedzania przy zredukowaniu prędkości do 40km/h.

Wyjazd z ulicy Mianowskiego i Smoleńskiego możliwy będzie wyłącznie w relacjach prawoskrętnych, tak aby nie zaburzać płynności ruchu na objeździe.

Remont będzie prowadzony bez utrudnień dla pieszych i rowerzystów.

Kolejny remont mostów

W 2014 r. przeprowadzono kapitalny remont bliźniaczej przeprawy – mostu Jagiellońskiego Południowego Starego, na którym przez kilka lat obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h, z uwagi na zły stan techniczny. Właśnie ten most przejmie na siebie ruch dwukierunkowy podczas planowanego remontu na moście Południowym Nowym.

źrodło: wroclaw.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022