Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Odcinkowy pomiar prędkości na AOW i A4?

Facebook

Trwa analiza dotycząca usadowienia odcinkowego pomiaru prędkości na fragmencie A4 i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Jak dowiedzieliśmy się od GITD, zdecydowanie bliżej realizacji jest wprowadzenie takiej kontroli prędkości na autostradzie A4.

fot. MichaelGaida \ pixabay.com

Pół roku temu pojawiły się też doniesienia o pomyśle wprowadzenia na AOW odcinkowego pomiaru prędkości. Obecnie nadal trwają uzgodnienia i rozmowy…

Mówi Monika Niżniak – rzecznik prasowy GITD

Wiemy już, że część nowych urządzeń do pomiaru prędkości trafi do naszego regionu…

Bardzo prawdopodobne wydaje się usadowienie bramek do odcinkowego pomiaru prędkości na A4 między węzłami Kąty Wrocławskie i Kostomłoty. W październiku ubiegłego roku odbyła się w tej sprawie wizja w terenie, z udziałem funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego a także urzędników z GDDKiA.

Obecnie na tym fragmencie A4 weryfikowane są elementy techniczne. Gdy się zakończą, wówczas zostanie podjęta ostateczna decyzja, czy urządzenia pomiarowe zostaną tam usadowione…

Przypomnijmy, że zmniejszenie limitu dopuszczalnej prędkości na AOW było motywowane obniżenie hałasu, który doskwierał mieszkańcom pobliskich miejscowości.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj