Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Oddaj elektroodpady, odbierz e-kompost

Facebook

Ekosystem rusza z akcją rozdawania kompostu. Osoby, które chcą zadbać o swój ogródek mogą od jutra przynosić do PSZOK zużyte elektroodpady, takie jak mikser, laptop czy mikrofalówka, te zostaną wymienione na E-kompost.

/materiały prasowe/Ekosystem/

Każdego roku w kompostowni Ekosystemu na ulicy Janowskiej z 6000 ton odpadów zielonych Ekosystem produkuje 3000 ton E-kompostu. Jego wytwarzanie trwa około 12 tygodni.

Gdzie można się zgłosić?

Każdy mieszkaniec Wrocławia będzie mógł przyjechać po maksymalnie 1m3 E-kompostu. Kompostownia znajduje się obok PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Janowskiej 51. Czynna jest od poniedziałku do piątku, od 7 do 15. A także w wybrane soboty w takich samych godzinach. Pakowanie odpowiedniej dla siebie ilości kompostu (do worka czy wiaderka), a także transport kompostu leży po stronie mieszkańców.

/materiały prasowe/Ekosystem/

Czym są elektroodpady?

To nic innego jak zepsute, już nieużywane bądź przestarzałe sprzęty elektryczne i elektroniczne. Poniżej kilka przykładów takowych sprzętów.

  • te elektroniczne, to np.: ekrany, monitory, telefony,  rzutniki,  głośniki, kamery cyfrowe, radia, nawigacje, drukarki czy sprzęt internetowy, taki jak, np. routery
  • w tej grupie są także gabarytowe sprzęty AGD, typu: kuchenki, pralki, piekarniki, zmywarki; i AGD o mniejszych gabarytach, chociażby: odkurzacze, żelazka, tostery, kuchenki mikrofalowe, roboty kuchenne, czajniki; a także wentylatory, lampy, czujniki dymu czy termostaty

/materiały prasowe/Ekosystem/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024