Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Oddaj krew i poprowadź tramwaj MPK!

Facebook

Wyjątkowa okazja by pomóc innym i w nagrodę poczuć się jak motorniczy wrocławskiego MPK. Miejski przewoźnik wraz ze swoim klubem Honorowych Dawców Krwi zachęca do oddawania krwi podczas stanu epidemicznego.

fot. facebook.com/mpkwroc

Każdy, kto do 11 kwietnia podzieli się krwią, będzie mógł, po ustaniu epidemii, wcielić się w motorniczego i poprowadzić tramwaj po terenie jednej z zajezdni MPK. Krwi, z uwagi na panujący stan epidemiczny, a przez to większą liczbę osób pozostających w domach, może być w niedługim czasie znacznie mniej niż zwykle. Liczba potrzebujących jednak nie maleje, przez co krew stała się jeszcze bardziej potrzebna. Pracownicy MPK już od ponad 40 lat oddają aktywnie krew i zachęcają mieszkańców Wrocławia do tego samego.

Aby wziąć udział w akcji i poczuć się jak motrniczy, wystarczy podać hasło „MPK” podczas oddawania krwi w RCKiK. Dostaniemy wówczas zaświadczenie, które umożliwi nam poprowadzenie tramwaju na terenie jednej z wrocławskich zajezdni.

Miejski przewoźnik zrzesza w tym momencie prawie 170 honorowych krwiodawców i 450 wolontariuszy. W 2019 roku członkowie HDK przy MPK oddali 265 litrów krwi.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021