Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jest decyzja ws. budowy nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Odwołania odrzucono

Facebook

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołania firm, które przegrały przetarg na budowę nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Przetarg wygrała firma PORR, której oferta opiewa na 1,055 mld zł.

/fot. fb. Cezary Przybylski Marszałek Wojwództwa Dolnośląskiego

Przetarg na budowę nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu rozstrzygnięto na początku marca. Wygrał firma PORR z ofertę opiewającą na 1,055 mld zł. Trzy firmy, które nie wygrały, wniosły odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). We wtorek wydała ona wyrok, w którym oddaliła wniesione odwołania.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podkreślił, że podpisanie umowy na budowę nowego szpitala onkologicznego będzie „kamieniem milowym w realizacji tej inwestycji”.

Nowy szpital onkologiczny we Wrocławiu to największa w historii Dolnego Śląska inwestycja samorządu województwa w ochronę zdrowia mieszkańców naszego regionu. Nowoczesny szpital onkologiczny pozwoli na leczenie pacjentów na najwyższym poziomie w zakresie onkologii, pulmonologii i hematologii

– powiedział Przybylski.

Nowy Szpital Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologiczny ma powstać przy ul. Kosmonautów. W obiekcie pod wspólnym szyldem DCOPiH będą funkcjonować połączone w 2021 r. trzy jednostki lecznicze: Dolnośląskie Centrum Onkologii, Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc i Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku. W ramach szpitala zostanie również uruchomione pierwsze na Dolnym Śląsku Centrum Raka Tarczycy.

Inwestycja współfinansowana jest z pieniędzy samorządu województwa dolnośląskiego, z budżetu państwa i z pieniędzy własnych DCOPiH.

Budynek nowego szpitala ma mieć pięć kondygnacji, w tym jedną podziemną. Szpital będzie dysponował 671 łóżkami, 73 gabinetami badań w poradniach i 14 salami operacyjnymi. Pomieści 26 oddziałów stacjonarnych i 30 jednostek leczenia ambulatoryjnego. W nowej placówce będzie można wykonywać 10 tys. zabiegów rocznie.

Na wybudowanie szpitala, wykonawca będzie miał 51 miesięcy od daty zawarcia umowy. Planowany termin uruchomienia szpitala to 2028 r.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj