StartKultura Polecamy Sport Wiadomości dnia

Odra warta jest swojego święta! Wrocławianie bawią się dziś na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego

Pokazy ratownictwa wodnego, występy artystyczne, rejsy po Odrze, warsztaty plastyczne dla najmłodszych – wszystko to dostępne jest dla wrocławian dziś do godziny 19:00. Na miejsce obecny jest również przewodnik, pan Michał Karczmarczyk, który wprowadza nas w tajniki historii rzeki Odry. Z nim rozmawiała Kasia Aszkiełowicz.

Co powinno zwrócić naszą uwagę, jeżeli planujemy spędzić czas nad wodę?

Jesteśmy zaledwie kilka lat po gruntownej przebudowie Bulwaru Ksawerego Dunikowskiego – jego historia sięga jednak o wiele starszych czasów.

Teraz potencjał Odry jest ogromny – w okolicy rzeki powstaje wiele miejsc komercyjnych, wypożyczalni sprzętu, a po rzece pływają liczni armatorzy floty pasażerskiej. Można powiedzieć – miasto i wrocławianie ponownie otwierają się na Odrę.

Latem i wiosną chętniej spędzamy czas nad wodą – prócz niepodważalnych przyjemności, czekają nas tam również niebezpieczeństwa.  Jak zadbać o swoje zdrowie i życie, odpoczywając nad Odrą?  Mówi ratownik WORP, Krzysztof Skrzyniarz.

Jak jednak reagować, gdy widzimy, że ktoś znalazł się w niebezpieczeństwie?

Dolnośląski WOPR prowadzi szkolenia z ratownictwa wodnego, każdy z nas może z nich skorzystać – szczegóły znajdują się na http://www.dolnoslaskiewopr.pl/

Zostaw komentarz