Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Odra warta jest swojego święta! Wrocławianie bawią się dziś na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego

Facebook

Rzeka oraz towarzyszące jej tereny to miejsce odpoczynku, rekreacji oraz niezwykle ważny element naszego środowiska - Dzień Odry to za to czas, by podkreślić te fakty. Wrocławianie przechadzający się dziś po Bulwarze  Xawerego Dunikowskiego, napotkają nie lada atrakcje - wszystkie przygotowane przez  Biuro Promocji Miasta i Turystyki. 

Pokazy ratownictwa wodnego, występy artystyczne, rejsy po Odrze, warsztaty plastyczne dla najmłodszych – wszystko to dostępne jest dla wrocławian dziś do godziny 19:00. Na miejsce obecny jest również przewodnik, pan Michał Karczmarczyk, który wprowadza nas w tajniki historii rzeki Odry. Z nim rozmawiała Kasia Aszkiełowicz.

Co powinno zwrócić naszą uwagę, jeżeli planujemy spędzić czas nad wodę?

Jesteśmy zaledwie kilka lat po gruntownej przebudowie Bulwaru Ksawerego Dunikowskiego – jego historia sięga jednak o wiele starszych czasów.

Teraz potencjał Odry jest ogromny – w okolicy rzeki powstaje wiele miejsc komercyjnych, wypożyczalni sprzętu, a po rzece pływają liczni armatorzy floty pasażerskiej. Można powiedzieć – miasto i wrocławianie ponownie otwierają się na Odrę.

Latem i wiosną chętniej spędzamy czas nad wodą – prócz niepodważalnych przyjemności, czekają nas tam również niebezpieczeństwa.  Jak zadbać o swoje zdrowie i życie, odpoczywając nad Odrą?  Mówi ratownik WORP, Krzysztof Skrzyniarz.

Jak jednak reagować, gdy widzimy, że ktoś znalazł się w niebezpieczeństwie?

Dolnośląski WOPR prowadzi szkolenia z ratownictwa wodnego, każdy z nas może z nich skorzystać – szczegóły znajdują się na http://www.dolnoslaskiewopr.pl/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020