Radio Gra Wrocław

Ogród Botaniczny otworzy się na weekend!

Ogród Botaniczny we Wrocławiu będzie otwarty dla zwiedzających w najbliższy weekend 4-5 marca. Nietypowo, bo przed sezonem, chętni będą mieć okazję poszukać pierwszych oznak wiosny czy zwiedzić nowe szklarnie z okazami z Afryki i Meksyku. Zaplanowano też medytacje wśród roślin i spacery.

/fot. fb. Joanna Stoga

Chcemy pokazać gościom pierwsze oznaki wiosny w ogrodzie. Kwitną już krokusy, ciemierniki, przebiśniegi, przylaszczki

– wymienia miejskiemu portalowi wroclaw.pl Aleksandra Woszczyna z Ogrodu Botanicznego.

/fot. fb. Joanna Stoga

Kasa biletowa ogrodu będzie czynna 4 i 5 marca w godzinach od 9 do 16. Goście wejdą do środka jedynie od ulicy Kanonii. W sobotę będzie można samodzielnie spacerować po ogrodzie. Na niedzielę przygotowano specjalny program.

O godzinie 10 będzie można pomedytować wśród tropikalnych roślin. Godzinę później zaplanowano rozmowy o zdrowiu roślin, a przy Dębie Przyjaźni spacer w poszukiwaniu wiosny. Ma on być powtarzany.

Co więcej, pierwszy raz goście będą mogli zobaczyć nowe szklarnie z roślinami z Meksyku i Afryki.

Rośnie tu rzadko występująca welwiczja, pustynna roślina o bardzo ciekawym kształcie czy dracena draco, zwana smoczym drzewem, która pochodzi z Wysp Kanaryjskich

– wylicza na portalu wroclaw.pl Aleksandra Woszczyna.

/fot. fb. Joanna Stoga

O godz. 12 ma zacząć się spacer z dyrektorem Ogrodu Botanicznego. Profesor Zygmunt Kącki opowie o ogrodzie i roślinach, które możemy w nim podziwiać.

Po najbliższym weekendzie ogród znów będzie zamknięty dla zwiedzających. Właściwy sezon ma tam ruszyć 1 kwietnia.

/fot. fb. Joanna Stoga