Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ogromna plantacja marihuany zlikwidowana przez policję

Facebook

Ponad 4,5 tysiąca krzaków konopi indyjskich oraz ponad 12 ton nielegalnego tytoniu wpadło w ręce dolnośląskich policjantów. Mundurowi z wrocławskiego wydziału narkotykowego zatrzymali pod Kamieńcem Ząbkowickim plantatora marihuany.

30 arów miały łącznie uprawy, które według śledczych 32-letni mieszkaniec okolic Kamieńca obsadził krzakami konopi. Swoją plantację podzielił na 15 mniejszych działek, które ukrył w polu kukurydzy. Policjanci zabezpieczyli u niego także specjalistyczny sprzęt do pielęgnacji tego typu roślin. 32-latek został zatrzymany.

Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi mu 10 lat więzienia. Ale to nie wszystko, bo mundurowi znaleźli też na posesji ponad 12 ton nielegalnej krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy, a także linię służącą do jej produkcji. Była tam też ponad tona gotowych do przerobienia liści.

Policja szacuje, że na niezapłaconej akcyzie Skarb Państwa mógł tu stracić prawie 9 mln złotych. Za to przestępstwo grożą 3 lata odsiadki i wysoka kara finansowa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafi do aresztu. A policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań…

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2020