Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ogromne ilości tytoniu i wyrobów tytoniowych zostały skonfiskowane przez Krajową Administrację Skarbową

Facebook

Funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS skontrolowali targowisko w Sieniawce. Udaremnili sprzedaż 6 260 paczek papierosów oraz 77 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Towar ukryty był w metalowej szafie, na stoisku handlowym oraz w opuszczonej przyczepie kempingowej.

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu

Funkcjonariusze przeszukali również prywatną posesję jednego z podejrzanych. Na jej terenie znaleźli 3 550 paczek papierosów i 23 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Gdzie był ukryty?

Zgorzeleccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w ramach dalszych działań skontrolowali samochód osobowy na parkingu w Zawidowie. W aucie znajdowało się 2 475 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Kobieta, kierująca pojazdem przyznała się do ukrycia papierosów w samochodzie. Poinformowała, że nielegalny towar kupiła na targowisku w Sieniawce.

/Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie kobiety, u której w samochodzie znaleźli nielegalne papierosy.

W mieszkaniu zabezpieczyli 1 745 paczek papierosów oraz 20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Kobieta ukrywała towar na strychu, w torbie podróżnej oraz w pokoju dziecięcym.

Ile był wart?

Funkcjonariusze przekazali do magazynu depozytowego zatrzymane papierosy i tytoń. Gdyby zabezpieczone wyroby tytoniowe trafiły do nielegalnej sprzedaży, budżet państwa straciłby ponad 366 tysięcy złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023