Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Około 600 na Dolnym Śląsku i blisko 200 interwencji strażaków w samym Wrocławiu

Facebook

Usunięto już większość uszkodzeń, naprawiono pozrywane linie energetyczne, a na ulicach posprzątano powalone drzewa. Na dziś synoptycy zapowiadają pogodny, a przede wszystkim bezwietrzny dzień.

Wichura zniszczyła sporo aut – na ul. Parkowej cztery samochody zostały zmiażdżone przez upadające drzewo. Na Polance – czyli uliczce tuż za mostem Osobowickim – wiatr wyrwał szklane tafle z jednego z nowoczesnych budynków. One także spadły na zaparkowane pojazdy.

Uszkodzone zostały dachy wielu budynków – w tym m.in. nowego szpitala na Fieldorfa, galerii Arkady Wrocławskie czy gmachu Wrocławskiego Parku Technologicznego. Nad usuwaniem skutków wichury przez cały wieczór intensywnie pracowali strażacy i inne służby. Do późnych godzin nocnych bez prądu wciąż pozostawały niektóre osiedla Wrocławia – m.in. Różanka i część Karłowic.

Natomiast dopiero kilka minut przed północą udało się naprawić sieć trakcyjną na Sępolnie uszkodzoną przez powalone drzewa. Na swoje trasy wróciły więc rano tramwaje 9, 17 i 33.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj