Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ołtaszyn ma nową ulicę. Ma usprawnić ruch na osiedlu

Facebook

Mieszkańcy wrocławskiego Ołtaszyna mogą korzystać już z nowej ulicy Józefa Kustronia i wyremontowanej ulicy Marii Wittek. Budowę ulicy Kustronia zrealizował Dom Development, który przeznaczył na ten cel ponad 2 milionów złotych. Z kolei inwestycja na ulicy Wittek została sfinansowana przez miasto i mieszkańców w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych.

/komunikat prasowy

Mierząca 400 metrów ulica Kustronia, połączyła ulice Wittek z ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej- pozwoli to usprawnić ruch na osiedlu.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców, na nowo powstałej drodze zainstalowano progi zwalniające a także energooszczędne oświetlenie. Obok powstał chodnik przedzielony pasem zieleni, a także ogólnodostępne miejsca postojowe.

W związku z realizacją naszej inwestycji – Apartamentów Ołtaszyn – zdecydowaliśmy się na wybudowanie nowej ulicy Kustronia, która przyczyni się do poprawy komunikacji drogowej na całym osiedlu Ołtaszyn. Razem z wrocławskim magistratem wypracowaliśmy rozwiązanie, które dopełni lokalny układ urbanistyczny. Dla mieszkańców Ołtaszyna oznacza to łatwiejszy dostęp do już istniejącej infrastruktury – sklepów, placówek edukacyjnych czy terenów zielonych. Nasza realizacja zbiegła się w czasie z remontem ul. Wittek, zrealizowanym przez Gminę Wrocław przy udziale mieszkańców, co jeszcze bardziej zwiększy komfort przemieszczania się w tej części miasta

– mówi Mirosław Kujawski, prezes Dom Development Wrocław.

Nowa ulica ma zapewnić wygodny dojazd do Apartamentów Ołtaszyn – nowego willowego osiedla Dom Development, którego budowa właśnie została skończona. Część lokatorów na początku miesiąca już odebrała klucze do swoich mieszkań.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023