Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Opera Wrocławska rozpoczyna sezon artystyczny 2020/21

Facebook

Melomani już nie mogą się doczekać powrotu Opery Wrocławskiej. Mamy dla nich dobrą informację o rozpoczynającym się sezonie artystycznym 2020/21. Dyrekcja zapewnia, że przed nami znakomite premiery i gwiazdorskie obsady, a pierwsza Gala Inauguracyjna jest zaplanowana na 25 września!

Przypomnijmy, że od lipca 2020 roku funkcję dyrektora Opery Wrocławskiej pełni Halina Ołdakowska, która dotychczas była zastępcą dyrektora Narodowego Forum Muzyki. Podczas konferencji prasowej zapewniła, że będzie dążyła do stworzenia teatru jedynego w swoim rodzaju, który będzie wyróżniał się nie tylko w Europie, ale też na świecie. Chciałaby żeby Opera Wrocłwska wyróżniała się spośród innych swoim artystycznym ID…

Powiedziała Halina Ołdakowska, nowa dyrektor Opery Wrocławskiej.

Zobowiązała się także, że jej celem jest kontynowanie sezonu artystycznego w okresie wakacyjnym…

W nadchodącym sezonie, w okresie od października do grudnia, będzie można zobaczyć spektakle, które były wystawiane w Operze Wrocławskiej już wcześniej.
Będą to: Nabucco Giuseppe Verdiego, Poławiacze pereł Georges’a Bizeta, Kopciuszek Gioacchino Rossiniego, Cyganeria Giacomo Pucciniego, Dziadek do orzechów, czy Opowieść Wigilijna Piotra Czajkowskiego w fenomenalnej, cieszącej się ogromny zainteresowaniem adaptacji choreograficznej Youriego Vámosa, a także Pchła szachrajka Macieja Małeckiego.
Nie zabraknie również jesiennych koncertów symfonicznych Orkiestry Opery Wrocławskiej. Oprócz Gali Inauguracyjnej zaplanowano także Wieczór Operetkowy, Wieczór pieśni patriotycznej i Koncert kolędowy, podczas którego zaprezentują się soliści oraz Chór Opery.

Powiedział nam Dyrektor Artystyczny, światowej sławy śpiewak nowojorskiej MET, baryton Mariusz Kwiecień.

W styczniu zobaczymy pierwszą z premier, zaplanowanych na ten sezon artystyczny – Carmen Georges’a Bizeta. W kolejnych miesiącach na deskach teatru zostanie wystawiona Tosca Giacomo Pucciniego, Cosi fan tutte W. A. Mozarta. Sezon zwieńczy czerwcowe superwidowisko operowe w Hali Stulecia – Don Carlo Giuseppe Verdiego. W drugiej części sezonu nie zabraknie również spektakli, które gościły już wcześniej w teatrze, takich jak Don Giovanni W. A. Mozarta, Madama Butterfly Giacomo Pucciniego, Skrzypek na dachu Jerry’ego Bocka, czy wspaniałego baletu Giselle Adoplhe’a Adama. Wielkim wydarzeniem sezonu będzie także Gala Baletowa.

Melomani spragnieni Opery Wrocławskiej mieli już okazję na zobaczenia pierwszych prób otwartych, które są organizowane w piątki i soboty. Kolejne jeszcze przed nami…

W nadchodzącym sezonie obowiązywać będzie limit 200 widzów na jedno wydarzenie. Dodatkowo melomani będą zobowiązani do noszenia masek ochronnych przez cały spektakl, a dyrekcja wyzaczyła także specjalną strefę dla seniorów…

Warto dodać, że Dyrektorem Muzycznym został dobrze znany wrocławskiej publiczności, maestro Bassem Akiki, który powrócił do stolicy Dolnego Śląska…

Ponadto, funkcję kierownika baletu objął Marek Prętki – tancerz z ogromnym dorobkiem scenicznym, który przez 15 lat był związany z Staatstheater Stuttgart, a doświadczenie zdobywał u boku Piotra Antonowicza Piestova, który jest zaliczany do najwybitniejszych pedagogów baletu.

Bilety na zaplanowane spektakle można zakupić w kasach oraz na stronie opera.wroclaw.pl.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Zostaw komentarz

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021