Radio Gra Wrocław

Organic we Wrocławiu już otwarty!

W tym tygodniu został otwarty kolejny wielko-powierzchniowy market ekologiczny połączony z Bistro. Tym razem na ekologiczne zakupy można wybrać się na Dolny Śląsk, do 7-kondygnacyjnego biurowca usytuowanego w pobliżu placu Dominikańskiego, w kwartale ulic św. Wita, Wita Stwosza, św. Katarzyny i pl. Nowy Targ.

Na 500 metrach powierzchni, przez sześć dni w tygodniu, oferowanych jest kilka tysięcy ekologicznych produktów od kilkuset polskich rolników i producentów oraz produkty najlepszych, europejskich marek z branży. Nowo otwarty market to przełom na ryku żywności ekologicznej w Polsce pod względem wielkości sklepu, skali oferty towarów zebranych w jednym miejscu, jak również jakości, szczegółowo wybieranych produktów. Organic market ekologiczny przy pl. Nowy Targ 28 zachęca Klientów do korzystania z wiedzy i doświadczenia fachowego personelu służącego poradą dietetyczną odnośnie wyboru produktów. Dla wygody i szybkości obsługi Klientów, w markecie zamontowano również nowoczesną kasę samoobsługową.

Sporym walorem jest również bezpośredni dojazd komunikacją miejską. Bez problemu na zakupy można podjechać tramwajem (linie 2, 3, 5, 8, 9, 10, 11, 17, 33) lub autobusem (D, K, N, 114, 120, 904, 910, 914). Dla Klientów zmotoryzowanych dostępne są miejsca parkingowe w podziemnym parkingu. Znajduje się tam również punkt ładowania samochodów elektrycznych oraz stojaki dla rowerów.Szczególne miejsce w ofercie Organic marketu ekologicznego zajmują produkty świeże. Są to zatem organiczne owoce i warzywa, jajka, nabiał, sery, pieczywo, mięso i wędliny -wszystko w najwyższej jakości i w największym wyborze, dostarczane codziennie prosto od producentów. Produkty świeże uzupełnione są potężną ofertą przetworów, produktów mącznych, oferty śniadaniowej, miodów, przypraw, herbat, kaw, słodyczy, napojów oraz wkrótce szerokiej oferty win (będą dostępne po uzyskaniu stosownych zezwolenia).

Dla osób z alergiami żywieniowymi sklep dysponuje paletą produktów bezglutenowych, bez laktozy, bezcukrowych, wegetariańskich i wegańskich. Część produktów pochodzi z upraw i produkcji Demeter oraz Fair Trade (Sprawiedliwego Handlu). Jest też bardzo duży dział kosmetyków, środków higieny osobistej i domowej. Na miejscu wypiekane jest również świeże,ekologiczne pieczywo. Znajduje się tu także w pełni ekologiczne bistro z ofertą organicznych dań -głównie unikatowych, zdrowych misek „Happy Bowls”, w których głównymi składnikami są kasze, warzywa, owoce, mięso i inne dodatki (lub miski wegetariańskie) w tym własne sosy, wyborne kanapki, naleśniki, burgery mięsne i wegetariańskie, soki wyciskane na miejscu, koktajle warzywne, warzywno- owocowe lub z dodatkami np.collagenu, jogurty proteinowe itp. i oczywiście cała gama ekologicznych kaw, herbat i ziół. 100% składników naszych dao i napojów jest organiczna! Jest to już drugi taki punkt gastronomiczny na mapie Polski (Organic Bistro od 2 lat jest już w warszawskim Q22):

-Uruchomienie kolejnego już marketu ekologicznego tej skali i jakości to przełom dla naszego rynku ekologicznego. Polacy domagają się coraz szerszej certyfikowanej ekologicznej oferty produktowej, tak jak mieszkańcy Włoch czy Niemiec. Widzą pozytywny wpływ takiej żywności na funkcjonowanie człowieka i środowiska naturalnego. Planujemy więc otwierać kolejne duże markety w kolejnych miastach

–mówi Sławomir Chłoo, Prezes Organic Farma Zdrowia.

Produkty organiczne = ekologiczne = BIO to takie produkty, które posiadają certyfikat i specjalne oznaczenie na etykiecie*. Ze względu na sposób ich otrzymywania, produkty ekologiczne, w odróżnieniu od konwencjonalnych zawierają znacząco więcej takich składników odżywczych jak minerały, witaminy, antyoksydanty czy nienasycone kwasy tłuszczów w ilościach „zaprojektowanych”przez naturę. Ponieważ w rolnictwie ekologicznym nie stosuje się bardzo groźnych dla ludzkiego organizmu: pestycydów, azotanów, sterydów, GMO, antybiotyków, ciężkich metali, syntetycznych substancji konserwujących, koloryzujących czy zapachowych oraz produktów ropopochodnych (w przypadku kosmetyków i środków higieny) –certyfikat ekologiczny jest gwarancją braku tych dodatków w naszych produktach.