Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ostateczny termin zgłaszania kandydatów do Rad Osiedli

Facebook

Ponad 1300 kandydatów na niespełna 800 mandatów radnych - to dotychczasowe statystyki rejestracji do list wyborczych do rad osiedli. Dzisiaj (29.03.) mija ostateczny termin zgłaszania kandydatów na tych osiedlach, gdzie chętnych brakuje.

Bo mimo wyniku bardzo zadowalającego w skali całego miasta – w niektórych częściach Wrocławia padł rekord zainteresowania zasiadaniem w radzie, a w innych – chętnych prawie nie ma:

– mówi przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej, Andrzej Kubica. Do tego grona zaliczają się m.in. osiedla Maślce, Huby, Leśnica i Stare Miasto. Jeżeli do dzisiaj się nie zgłosi się wymagana liczba potencjalnych radnych, wybory w tych miejscach się nie odbędą:

Efekt jest zaskakujący. Na Przedmieściu Oławskim będzie teraz kandydowało niemal 80 osób – do dwudziestoosobowego składu rady. To absolutny rekord w skali całego Wrocławia:

Rady osiedli głównie doradzają magistratowi w kwestiach ważnych dla mieszkańców. Opiniują wnioski o koncesje na sprzedaż alkoholu, może wystąpić do Urzędu Miejskiego o zmiany w kursowaniu autobusów, organizacji ruchu drogowego, lokalizacji szkół czy ośrodków sportowych. Może wnosić umowy do placu zagospodarowania przestrzennego.

Praca w radzie osiedla jest bezpłatna. Ale radni dysponują skromnym budżetem na działania na rzecz mieszkańców. Mogą też starać się o dotacje – na przykład na budowę nowych przejść dla pieszych

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj