Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ostatni dzień na złożenie deklaracji o chęci korespondencyjnego udziału w wyborach!

Facebook

Pierwsza tura nadchodzących wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Osoby, które chcą wziąć w nich udział w formie korespondencyjnej mają ostatni dzień na złożenie deklaracji.

W tym roku oprócz głosowania w lokalach wyborczych można zdecydować się na formę korespondencyjną. Zamiar tej drugiej opcji trzeba zgłosić komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy, w której jesteśmy w spisie wyborców najpóźniej do 16 czerwca. Wyjątkiem są osoby, które pozostają w izolacji lub na kwarantannie. Te mają czas do 23 czerwca. Natomiast jeśli ktoś rozpocznie kwarantannę lub izolację po 23 czerwca, może złożyć swoją deklarację do 26 czerwca.

Deklarację głosowania korespondencyjnego można złożyć ustnie, pisemnie lub w formie elektronicznej (za pośrednictwem platformy e-PUAP). We Wrocławiu chęć głosowania korespondencyjnego powinniśmy zgłosić w Urzedzie Miasta na placu Nowy Targ.

W przypadku drugiej tury deklarację głosowania korespondencyjnego będzie można złożyć do 29 czerwca. Osoby pozostające w dniu głosowania w izolacji lub kwarantannie mają czas do 7 lipca, natomiast wszyscy rozpoczynający kwarantannę po 7 lipca mają czas do 10 lipca.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj