Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ostatnie dni na wzięcie udziału w Mikrograntach

Facebook

To już ostatnia okazja na nabór do wrocławskich Mikrograntów. Do 15 maja można zgłaszać swoje projekty. Zgłaszać można wszelkiego rodzaju warsztaty, międzykulturowe gry miejskie, tematyczne spacery, wspólne tańce i śpiewy, czy międzypokoleniowe spotkania kulinarne. Nad wszelkimi formalnościami czuwać będzie zespół Mikrograntów.

/materiały prasowe/Wrocławski Instytut Kultury

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw. Do programu wrocławianie i wrocławianki mogą kierować propozycje wydarzeń z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji czy różnych dziedzin sztuki. Projekty można wysyłać przez formularz, który znajdziecie TUTAJ

Zgłoś się, wybierając jedną z trzech ścieżek

Ścieżka dla osób fizycznych i grup nieformalnych skierowana jest do pełnoletnich mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Często dopiero rozpoczynających swoją przygodę z działalnością na rzecz swojej najbliższej okolicy. W tej ścieżce inicjatywy można zaplanować na jednej z czterech dawnych dzielnic miasta – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu lub Śródmieściu.

Zbliżający się nabór to także szansa na projektowy debiut realizatorek i realizatorów w wieku od 13 do 21 lat, którzy mogą dołączyć do programu, wybierając ścieżkę dla grup młodzieżowych.

I trzecia opcja – ścieżka dla organizacji pozarządowych, działających do 5 lat oraz tych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. Zwycięskie inicjatywy w każdej z trzech ścieżek otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od wybranej ścieżki). A także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, promocyjnych i logistycznych.

Postaw na integrujące, lokalne spotkania

Realizacja projektów będzie możliwa od czerwca do końca września. Zespół Mikrograntów zachęca do planowania działań zarówno pod dachem instytucji, siedzib rad osiedli czy Centrów Aktywności Lokalnej, jak i w plenerze.

Do programu można zgłaszać różnego rodzaju warsztaty, międzykulturowe gry miejskie, tematyczne spacery, wspólne tańce i śpiewy, międzypokoleniowe spotkania kulinarne. A także zupełnie niestandardowe pomysły, których nie było dotąd w programie.

Skorzystaj ze wsparcia zespołu

Zespół Mikrograntów pomaga przy realizacji inicjatywy i przygotowaniach do jej zgłoszenia. Do dnia zamknięcia systemu włącznie, czyli do 15 maja, można konsultować swoje pomysły mailowo oraz telefonicznie. Wszelkie informacje na ten temat znajdziecie na stronach Wrocławskiego Instytutu Kultury oraz Fundacji Umbrella

Zwycięskie inicjatywy ze wszystkich ścieżek poznamy 11 czerwca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024