Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ostatnie dni, żeby złożyć wniosek o 300 plus. Co trzeba zrobić?

Facebook

Zostało jedynie sześć dni na wysłanie wniosku do ZUSu o 300 plus. Można to zrobić o dowolnej porze dnia i nocy, za pomocą aplikacji mobilnej Mzus.

W ramach programu „Dobry start” tylko na Dolnym Śląsku zostało złożonych 246 tysięcy wniosków na 337 tysięcy dzieci. To o 28,5 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Na konta dolnośląskich rodziców popłynęło 97,2 milionów złotych. W całej Polsce wpłynęło 3,29 milionów wniosków dla 4,5 miliona dzieci, na które wypłacone zostało 1,35 miliardów złotych.

ZUS przyznaje świadczenie 300 plus w ramach programu „Dobry start”. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie przez: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia a od kilku dni również przez aplikację mZUS.

-W ramach tego programu bez względu na swoje dochody, rodzice mogą dostać jednorazowo 300 zł, które można wydać na przykład na zakup podręczników, zeszytów czy sprzętów potrzebnych dzieciom do nauki – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Wyprawka przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami do 24 lat – przypomina.

Wniosek o wypłatę mogą złożyć rodzice, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka- opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka. Wniosek dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Warto pamiętać, że pieniądze z  programu trafią na konto banku, wskazanego we wniosku a cały proces odbywa się w formie elektronicznej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024