Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ostatnie w tym roku badania przesiewowe dla gimnazjalistów

Facebook

Cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, wady serca to przykłady chorób cywilizacyjnych, na które coraz częściej zapada dolnośląska młodzież. W najbliższy czwartek (23.03.) i piątek uczniowie pierwszych klas gimnazjum, mają ostatnią szansę sprawdzić, czy obecny styl życia zagraża im na tyle, że w przyszłości będą musieli zmagać się z jedną z tych chorób.

fot. valelopardo / pixabay.com

Wyniki zeszłorocznych badań są przerażające:

– mówi Katarzyna Kostuch, koordynator projektu PoZdro we Wrocławiu. Jak wyglądają badania przesiewowe?

– opowiada koordynator projektu. W zeszłym roku dzieci z niespełna trzystu rodzin znalazły się w grupie ryzyka. „W takim przypadku rodziny nie pozostają same sobie!” – zapewnia Kostuch. Jaką pomoc zapewniają organizatorzy projektu?

– zaznacza Katarzyna Kostuch. Warto wspomnieć, że na wzorowych uczestników programu, czeka nagroda. Będą to warsztaty kulinarne, na których uczestnicy nauczą się w jaki sposób gotować, by gotować szybko, zdrowo i smacznie. Nagrodą za włożony wysiłek są nie tylko warsztaty, ale i widoczne gołym okiem efekty ciężkiej pracy…

Przypomnijmy, na ostatnie w tym roku badania przesiewowe dla gimnazjalistów, zapisać się można telefonicznie lub mailowo. Co ważne, opiekunowie muszą wyrazić na nie zgodę. Badania odbędą się  w czwartek i piątek w Centrum Medicover GLOBIS przy ul. Powstańców Śląskich.

KONTAKT, POD KTÓRY MOŻEMY DOKONAĆ REJESTRACJI:

Katarzyna Kostuch, Koordynator Lokalny Programu PoZdro!
Mail: katarzyna.kostuch@medicover.pl
Telefon: : 662 065 897 (godz. 8-17)
Rejestracja również pod numerem: 500 900 777 (godz. 12-20)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj