Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Otwarto bazę rodzin Szlachetnej Paczki

Facebook

Ogólnopolska akcja, w której pomaga się lokalnie, organizowana jest już po raz szesnasty. Wymiar projektu jest zdumiewający. W minionym roku akcja połączyła blisko milion Polaków, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 54 milionów złotych!

Natomiast średnia wartość paczek dla jednej rodziny wynosiła ponad 2500 złotych. Osoby, które chcą podarować potrzebującym niezbędne im przedmioty czy żywność od piątkowego wieczoru (18.11.) mają możliwość wyboru z bazy konkretnej rodziny.

Zasady są bardzo proste. Aby wybrać rodzinę z bazy, należy wejść TUTAJ. Następnie trzeba wybrać swoje województwo i miasto, z którego rodzinie chcemy pomóc. Ważne jest, by pomagać lokalnie, ponieważ paczki dla rodziny z określonego miasta należy przekazać do magazynu w tym właśnie mieście.

Potrzeby rodzin są różne, ale darczyńca powinien tak wybrać rodzinę, by móc przygotować wszystkie potrzebne rzeczy – i co ważne – przekazywane dary muszą być nowe. Oczywiście paczkę można przygotować w większej grupie – wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Każdy darczyńca może liczyć również na wsparcie wolontariusza-opiekuna danej rodziny.

Finał tegorocznej Szlachetnej Paczki zaplanowano na weekend 10-11 grudnia. To wtedy paczki przygotowane przez darczyńców trafią do potrzebujących. Ten czas nazywa się weekendem cudów. Wręczaniu paczek towarzyszą ogromne emocje!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 czerwca 2023