Radio Gra Wrocław

Paczki Dobrych Relacji trafiły do potrzebujących

Kończy się Rok Dobrych Relacji we Wrocławiu. Za nami dziesiątki spotkań, koncertów, potańcówek, webinarów, konferencji – wydarzeń, które po dwóch latach pandemii miały sprawić, że wrocławianie, w każdym wieku, wyjdą z domów i spotkają się z innymi w różnych przestrzeniach miasta.

/informacja prasowa Wydział Komunikacji Społecznej

W grudniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowuje świąteczne paczki dla osób w trudnej sytuacji życiowej. W sumie trafią do 4 000 rodzin. Część z nich to Paczki Dobrych Relacji, które w siedmiu miejscach Wrocławia przekaże potrzebującym prezydent miasta.

/informacja prasowa Wydział Komunikacji Społecznej

Ile odbędzie się spotkań?

Pierwsze spotkanie odbyło się na terenie Wrocławskiego Centrum Integracji.

Dziś przekazujemy w ręce wrocławian 160 paczek. mamy nadzieję, że ułatwią Państwu przygotowania w tym przedświątecznym czasie. To  pierwsze takie spotkanie z mieszkańcami, a będzie ich w sumie siedem. Największe odbędzie się na Nowym Targu, zapraszam tam wszystkich wrocławian, każdy może się włączyć, upiec ciasto i świętować razem z nami

– mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

/informacja prasowa Wydział Komunikacji Społecznej

Do kogo trafią paczki?

Paczki Dobrych Relacji trafiły dziś do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznejosób starszych, schorowanych, rodzin wielodzietnych, osób w trudnej sytuacji życiowej oraz do podopiecznych Wrocławskiego Centrum Integracji, którzy uczestniczyli w kursach zawodowych w ramach programów reintegracyjnych.

Wrocław pomaga przez cały rok nie tylko od święta. Ostatnio otwarto sklep społeczny (pisaliśmy o tym TUTAJ), ulicami Wrocławia jeździ streetbus, który wydaje posiłki dla osób w kryzysie bezdomności, są przystanki ciepła. Ta akcja to nie tylko MOPS- to organizacje pozarządowe, Rady Osiedla, dzięki nim trafiamy do najbardziej potrzebujących

– podkreślał  Andrzej Mańkowski, dyrektor MOPS Wrocław

/informacja prasowa Wydział Komunikacji Społecznej

Wrocławskie Centrum Integracji pomaga osobom wykluczonym społecznie, długotrwale bezrobotnym w powrocie do społeczeństwa. Organizujemy kursy zawodowe, wspieramy kompetencje społeczne, wspieramy psychologicznie. Dziś mamy okazję pomóc w szczególny sposób, przekazując produkty, które uprzyjemnią święta

– mówiła Ewa Żmuda, zastępca dyr. WCI Wrocław

Co znalazło się w paczkach?

W paczkach znalazły się produkty żywnościowe, które przydadzą się przed Świętami, między innymi:

  • cukier
  • herbata i kawa
  • ciasto do wypieków
  • mąka
  • barszcz czerwony w proszku
/informacja prasowa Wydział Komunikacji Społecznej

Ile osób skorzysta z pomocy?

W sumie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował 4  tys. paczek dla najbardziej potrzebujących wrocławian. Będą one rozdawane także przez organizacje pozarządowe, czy Rady Osiedli do 21 grudnia. W przypadkuosób w kryzysie bezdomności wewnątrz paczki jest więcej gotowych produktów.

/informacja prasowa Wydział Komunikacji Społecznej

We Wrocławiu z pomocy społecznej korzysta około 7500 osób i rodzin,  w procedurze Niebieskiej Karty mamy 2500 rodzin, a ze świadczeń rodzinnych korzysta blisko 10 tys. rodzin.

/informacja prasowa Wydział Komunikacji Społecznej