Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Padł rekord na licytacji Politechniki Wrocławskiej. Wielka kwota zasili studenckie stypendia!

Facebook

Podczas Charytatywnego Balu Politechniki Wrocławskiej zebrano ponad 410 tysięcy złotych na stypendia dla studentów z niepełnosprawnościami. To rekord!

/fot. Politechnika Wrocławska

Już po raz 21. zaproszeni goście – przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki –  pojawili się w auli Politechniki Wrocławskiej aby wziął udział w aukcjach. Po ponad dwuletniej przerwie, w trakcie której bale odbywały się online w zabawie wzięło udział ponad 160 osób. Wylicytowano 30 przedmiotów.

/fot. Politechnika Wrocławska

Największym zainteresowaniem licytujących cieszyły się: rzeźba Stanisława Wysockiego, obrazy: Ryszarda Bilana (dar prorektorów PWr), Zofii Koszewicz, Andrzeja Jarodzkiego i prof. Wojciecha Pukocza, praca Magdaleny Kucharskiej, dzieło dr. Oskara Zięty oraz pióro podarowane przez premiera RP. Łącznie z licytacji udało się zebrać 183 500 złotych.

/fot. Politechnika Wrocławska

Pozostało środki o łącznej sumie 202 tysiące złotych jeszcze przed balem przekazały firmy: PCC Rokita S.A., Fundacja Empiria i Wiedza, Grupa Impel, Bergman Engineering sp. z o.o., PIT-RADWAR S.A., PGZ, Elektrotim S.A. i Nalco Polska sp. z o.o. oraz 25 750 złotych, które udało się pozyskać dzięki uczestnikom akcji „Nocnego Listowania”, w sumie na fundusz stypendialny dla studentów z niepełnosprawnościami zebraliśmy w tym roku 411 250 złotych!

/fot. Politechnika Wrocławska

Cała kwota zostanie przekazana w formie stypendiów najzdolniejszym studentom i studentkom PWr z niepełnosprawnościami.

Od 2006 roku do 2022 roku na ten cel nasza uczelnia pozyskała prawie dwa miliony złotych. Środki te przeznaczyliśmy na ufundowanie ponad 900 stypendiów

– podaje w swoim komunikacie Politechnika Wrocławska.

Obecnie na PWr kształci się 320 studentek i studentów oraz 17 doktorantek i doktorantów z niepełnosprawnościami

– dodaje.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023