Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Pakiet startowy”, czyli bezpłatny poradnik dla dzieci obcojęzycznych w polskiej szkole

Facebook

Każdego roku we wrocławskich szkołach przybywa uczniów obcojęzycznych, którzy zmagają się z problemem bariery językowej i nowymi dla nich zwyczajami szkolnymi. W ramach wsparcia Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS) przygotowało drugą edycję "Pakietu startowego", czyli poradnika dla opiekunów i dzieci obcojęzycznych oraz uzupełniającą poradnik ofertę szkoleniową dla rodziców.

fot. WCRS

„Pakiet startowy” zawiera informacje dla dzieci, które rozpoczynają naukę w polskiej szkole, dotyczące codzienności w polskiej szkole. Zawarto w nim również słowniczek pojęć szkolnych oraz wzory dokumentów przydatnych w czasie roku szkolnego, np. zgody czy zwolnienia. Publikacja powstała we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia. Poradnik jest dostępny w trzech wersjach językowych: polskiej, ukraińskiej i angielskiej. Broszura jest bezpłatna i dystrybuowana do wrocławskich podstawówek. Rodzice będą mogli otrzymać ją od nauczycieli albo w sekretariatach szkół.

fot. WCRS

Uzupełnieniem poradnika będą szkolenia dla rodziców i opiekunów uczniów uczęszczających do polskich szkół. Pierwsze z nich, zatytułowane „Codzienność w polskiej szkole” odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 19 września, o godz. 18.00 w Przejściu Dialogu. Szkolenie jest bezpłatne, ale obowiązuje limit miejsc i zapisy online. Więcej informacji w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1524831811280990

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj