Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Palenie na przystankach we Wrocławiu? Norma

Facebook

Jakby w mieście nie było dość smogu i pyłu – pasażerowie MPK często muszą czekać na autobusy i tramwaje w chmurze papierosowego dymu. Palenie w miejscach publicznych to w Polsce wciąż raczej reguła niż wyjątek. Nawet tam, gdzie jest to zabronione – czyli choćby właśnie na przystankach.

Niepalący pasażerowie wypowiadają się na ten temat jednoznacznie:

Waldemar Forysiak ze Straży Miejskiej przypomina: palenie na przystanku to nie tylko nieuprzejmość, ale i wykroczenie. I przyznaje – jest z tym we Wrocławiu problem:

Nie wszyscy palacze nie potrafią się powstrzymać od „puszczenia dymka” na przystanku. Sami przyznają – zdają sobie sprawę, że dym może być uciążliwy:

Kilka kroków w bok może jednak w tej sytuacji nie wystarczyć, podkreśla Waldemar Forysiak:

…lub w sąsiedztwie znaku oznaczającego przystanek, precyzuje strażnik miejski. Palenie na przystankach budzi sprzeciw, ale oczekujący pasażerowie nie zawsze zwracają uwagę palącym – bo się boją. Bywa nawet, że wolą… sięgnąć po telefon i wykręcić numer do strażników:

W zachodnich społeczeństwach palenie w miejscach publicznych budzi jednak zdecydowane reakcje i jest SZCZEGÓLNIE źle widziane, podkreśla napotkana przez naszego reportera pasażerka na co dzień mieszkająca w Wielkiej Brytanii:

Palaczy i niepalących na wrocławskich przystankach MPK przepytywał Damian Zdancewicz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020