Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pamiętajcie, że światła do jazdy dziennej, nie służą do jazdy w niekorzystnych warunkach!

Facebook

Kierowcy! Pamiętajcie, że przy złej przejrzystości powietrza, jazda wyłącznie ze światłami do jazdy dziennej, w najlepszym wypadku może skończyć się mandatem. Przy mgle czy deszczu możemy zostać niezauważeni przez innych uczestników ruchu i możemy doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku. Szczególne zagrożenie możemy spowodować na autostradach i drogach szybkiego ruchu.

fot.pexels.com
fot.pexels.com

Wprowadzenie przez Unię Europejską obowiązku wyposażenia nowych samochodów w światła do jazdy dziennej zmniejszył – szczególnie w Polsce – prawdopodobieństwo otrzymania mandatu za jazdę bez wymaganych świateł. Jeśli samochód jest w nie wyposażony, na pewno nie zapomnimy o ich zapaleniu. Kierowcy, którzy posiadają samochód ze światłami do jazdy dziennej lub zainstalowali je we własnym zakresie, powinni pamiętać, że te mogą być używane od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

O problemie zaalarmował nas nasz słuchacz:

Używanie wyłącznie świateł dziennych w złych warunkach może skutkować niezauważeniem nas przez innych użytkowników ruchu.

Mówi, asp. szt. Wojciech Jabłoński – KWP we Wrocławiu.

Za jazdę bez wymaganych świateł od zmierzchu do świtu grozą cztery punkty karne i 200 zł mandatu.

Światła do jazdy dziennej oświetlają nas wyłącznie z przodu. We mgle i złych warunkach uczestnicy drogi jadący za nami, mogą nas nie zauważyć.

Przypomnijmy, że konieczność włączenia świateł mijania występuje także podczas holowania – muszą zostać włączone w pojeździe holującym. Naruszenie jednego z warunków holowania jest karane 100-złotowym mandatem.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj