Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pendolino już nie pędzi. Przynajmniej jeżeli chodzi o połączenia na trasach z Wrocławia

Facebook

PKP Polskie Linie Kolejowe wprowadziły ograniczenia prędkości. I teraz flagowe „superszybkie” pociągi PKP Intercity do Warszawy są tak samo szybkie, jak… regionalne pociągi z Wrocławia do Węglińca.

pl.wikipedia.org

O sprawie poinformował branżowy portal „Rynek Kolejowy”. Zaletą kupionych nie tak dawno temu włoskich pociągów Pendolino miała być maksymalna prędkość – nawet 250 km/h. Tak szybko składy nie jeździły, ale na fragmencie trasy rozwijały nawet 200 km/h.

Rozwijały. Bo teraz zarządca torów ograniczył prędkość do 160 km/h – czyli taką, jaka obowiązuje wszystkie inne pociągi. Na przykład produkowane w Nowym Sączu impulsy jeżdżące z Wrocławia do Legnicy czy Bolesławca.

Ograniczenie prędkości ma obowiązywać nawet 5 lat. Przyczyna to techniczne problemy ze specjalnym systemem, który przesyła informacje o tym co się dzieje na torach bezpośrednio do kabiny pociągu. Bez niego Pendolino może jeździć co najwyżej tak prędko, jak inne pociągi. Sytuacja ma wrócić do normy gdy system zostanie wymieniony na nowszą wersję. Czyli w okolicah 2022 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj