Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Petardy znikną ze sprzedaży na wszystkich wrocławskich targowiskach

Facebook

Przypomnijmy, miasto już w 2015 roku zrezygnowało z pokazów pirotechnicznych, do tego samego namawia mieszkańców. W tym roku Wrocław zdecydował się na kolejny krok. Fajerwerki znikną ze sprzedaży na wszystkich miejskich targowiskach. Tak zadecydował wrocławski magistrat.

/ informacja prasowa um.wroc.

Petardy i fajerwerki dla zwierząt to nie tylko oślepiający błysk, ale także hałas nie do zniesienia. Huków i wystrzałów boi się większość zwierząt i to nie tylko tych domowych. W przypadku psów czy kotów możemy zadbać o to, by było to dla nich doświadczenie jak najmniej stresujące.

Jednak zwierzęta dzikie, gospodarskie czy te w schronisku dla zwierząt i ogrodzie zoologicznym, są wystawione na olbrzymi stres, którego skutki mogą być nieprzewidywalne. Co roku wiele dzikich zwierząt staje się ofiarami zabaw sylwestrowych.

Bez fajerwerków też można bawić się wystrzałowo! Moi drodzy, Każdy, kto ma w domu zwierzę, doskonale wie, jak bardzo boi się ono, gdy za oknami wybuchają petardy. Zwierzęta reagują na hałas ucieczką. W domu chowają się w kąt. Na dworze potrafią przerażone gnać przed siebie. We Wrocławiu Od 2015 roku apelujemy, aby zrezygnować z fajerwerkowego szaleństwa. W tym roku podjęliśmy jeszcze szersze działania – w listopadzie zaapelowaliśmy do zarządców miejskich targowisk o nie udostępnianie terenu handlującym fajerwerkami. Od przyszłego roku, nie kupicie na miejskich placach żadnych materiałów pirotechnicznych, tak jak już w tym nie kupicie żywej ryby. Wszystko w trosce o naszych „braci mniejszych”

– wskazuje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Mimo apeli władz miasta amatorów petard i fajerwerków nadal nie brakuje. Jak powiedział PAP pracownik jednego ze sklepów oferujących materiały pirotechniczne, cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem.

Amatorzy fajerwerków, którzy od wielu lat je kupowali tak samo w tym roku po nie przychodzą. Natomiast ci klienci, którzy preferowali jedynie zimne ognie nadal zainteresowani są tylko takim zakupem. Nie widzę, aby te tendencje się zmieniały, a zainteresowanie malało

– powiedział.

Dodał, że z uwagi na m.in. rosnące koszty utrzymania lokalu ceny w tym roku są nieco wyższe.

Jest to taka sama podwyżka cen, jaką widzimy wszędzie dookoła. Nie obserwujemy jednak, aby zniechęcało to klientów

– wskazał PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024