Radio Gra Wrocław

Pięć firm chce zaprojektować kolejną część obwodnicy Leśnicy

Kolejna część obwodnicy Leśnicy połączy budowany właśnie fragment drogi z ulicą Kosmonautów i szpitalem wojewódzkim przy ul Fieldorfa.

Niespełna dwa miliony złotych za przygotowanie projektu drugiego odcinka obwodnicy Leśnicy chcą dwie najtańsze firmy, które stanęły do przetargu na to zadanie. Kolejne dwie są tylko nieznacznie droższe. Dobra wiadomość jest taka, że z pięciu złożonych przez projektantów ofert tylko jedna przekroczyła nieznacznie budżet, jaki założył sobie zamawiający – konkretnie to 3,5 miliona złotych.

Ostatecznie więc prawdopodobnie o wyborze oferty zadecyduje nie cena – bo różnice są bardzo nieznaczne – ale na przykład deklarowana liczba wizyt na budowie w ramach tzw. nadzoru autorskiego.

Na wykonanie projektu zwycięska firma będzie miała ponad rok. I dopiero gdy ten projekt powstanie będziemy wiedzieli, ile nowa część obwodnicy będzie dokładnie kosztowała i kiedy będzie mogła powstać.

Przypomnijmy: drugi odcinek obwodnicy Leśnicy będzie podobny do tego pierwszego – będzie to droga jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu – po jednym w każdym kierunku. Powstanie wiadukt kolejowy, ale przy okazji także druga jezdnia na ul. Kosmonautów.